27. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAYLARINA 15 BİLİNÇALTI BAŞARI ÖNERİSİ

11 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1641 defa okundu.
27. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAYLARINA 15 BİLİNÇALTI BAŞARI ÖNERİSİ

MUSTAFA KILIN

27. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAYLARINA 15 BİLİNÇALTI BAŞARI ÖNERİSİ

NLP Lideri Mustafa Kılınç ile ülkemizde 24 Haziran 2018 de yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerini konuştuk. Ülkemizde ilk kez siyasi koçluk programı başlatan ve birçok siyasinin de koçluğunu yapan KILINÇ; seçime giden yolda milletvekili adaylarına yönelik bazı bilinçaltı sırları bizimle paylaştı.

NLP Lideri Mustafa Kılınç’a göre;

“24 Haziran 2018” seçimlerine alışılmış tablonun dışında adeta bir stratejik oyun havasında hazırlanılıyor. AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu “Cumhur İttifakı” BBP’nin de son anda desteğiyle üçlenmiş oldu. Diğer yandan CHP, İYİ Parti ve SP’nin birleşimiyle yine bir üçleme oluştu.

ÜÇLEMELİ İTTİFAK

Her grupta üçlemeli bir strateji ile yarışa girdi. Tabi bu arada bazı milletvekillerinin sözde geçmişteki siyasi deneyimlerine bakılarak kurtarıcı gibi görüldü ve hak edip etmediklerine bakılmaksızın liste başlarında yerini aldı. Tüm bu hesaplar partilerin akil adamları tarafından masa başında yapıldı. Peki ya saha da durum ne?

MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ BAŞARILI OLMASI İÇİN

NLP Lideri Mustafa Kılınç milletvekili adaylarının sahada başarılı olması için bilinçaltı düzeyde etkin olmaları gerektiğinin altını çizerek şu önerilerde bulundu.

Her vekil kendi partisinin seçim beyannamesini içselleştirmeli, özümsemelidir. İnandığı hususlar olduğunda bile buna kendini ikna etmenin yolunu bulmalıdır.

İnanmadığınız bir konuya kişileri ikna edemezsiniz.

Sıktığınız her elden oy alamazsınız. Ancak baktığınız her gözden; önyargıyı yıkmak, sempati oluşturmak ve ikna etme şansını yakalama gücünüz vardır.

Sadece tokalaşmayın. Göz teması kurun…

3 çeşit seçmen tipi;

Sizin ne anlattığınız değil önemli olan karşı tarafın ne anladığıdır. İnsanlar yazarken, konuşurken ve dinlerken “3” çeşit dil kullanılır.

1- GÖRÜNTÜYLE KONUŞUN

Görünüm her şeydir. Kişiler önce sizi, sonra fikir ve programınıza önem verirler. %55’lik güç burada saklıdır.

2- SESLE KONUŞUN

Sesiniz bedeninizle birlikte kullanabileceğiniz en muhteşem araçtır. Sürekli monotonluk, sürekli çığırtkanlık, çatlak ses kadar itici bir şey olamaz. %45’lik güç buradadır.

3-DUYGUYLA KONUŞUN

Duygular davranışlarımızın habercileridir. İnsanlar da duygu gelmeden davranış gelmez. Önce içselleştirir. Yıllanmış siyasetçiler bu kalıptan yoksundurlar. Eski kalıplarla devam ederler. İşte bura kaybetme noktasıdır.

Beyninizle ve kalbinizle iletişim kurun. İşin içine duyguları katmadığınızda sonuç alamazsınız.

KELİMELERE DİKKAT

İnsan beyni duyduğu kelimelere göre düşünce ve duygu oluşturur. Ama kelimesinden, “Gerçeği Söylüyorum” “Bana İnanın” “Yemin ederim ki” “Size doğruyu söylemem gerekirse” gibi kelimelerden uzak durun.

GÜVEN VERMEK İÇİN KENDİNİZE GÜVENİN

İnsanlar içsel dünyalarında olmayan bir şeyi veremezler. İçinizde “güven” yoksa seçmene size güvenme duygusunu nasıl verebilirsiniz?

KAYGI – HEYECAN – KORKU’DAN UZAK DURUN

İçinizde yaşadığınız kaygı, heyecan, stres, dikkat eksikliği, dağılmış zihin yapısı, onay bekleme sorunu ve eleştirel içsel sesiniz varsa bunlardan hemen bilinçaltı teknik bütünlüğü ile kurtulmanız mümkün.

Başarınızı engelleyen faktörlerden kurtulun. Bu lüks değil bir gerekliliktir.

KAVGANIN SEYİRCİSİ ÇOK ALICISI YOKTUR

Sürekli kavgacı olmak, eleştirmek, suçlamak, şikayet etmek size kaybettirir. Çığırtkanları kimse sevmez. Dengeli olun. Bağlamına ve yerine göre davranın.

MAZERET YOK

Milletin vekilliğine talip olanların şikayet etme, kuma yatma, sıfır performans gösterme vb. gibi mazeret üretme, topu başkasına atma ya da başkasından bekleme hakkı yoktur. Bunu öncelikle kendinize “KENDİ BEYNİNİZE ANLATIN”

Kendini ikna edemeyen, başkalarını nasıl ikna edebilir ki?

EKİPDAŞLIK RUHUNA SAHİP TAKIM KURUN

Size yük olacak değil, yolunuzu açacak kişilerle çalışın. Kişilerin meta program davranış kalıplarına göre davranın.

“Farkı yaratan her zaman farktır.”

Mustafa Kılınç

TUTKU + İNANÇ + VİZYON + HEDEF

Tutkunuzu koruyun. Tutku bulaşıcıdır. Önce sizi, sonra çevrenizdekileri harekete geçirir. Eylem olmadan söylemler boştur.

KONUŞANLAR / YAPANLAR / BAKANLAR

Konuşanlar ve bakanlar grubunun dışına çıkın. Tutku ve eylem insanı olun. Yapın gitsin. Varoluşun yolu cesaretten geçer.

GÜÇLÜ, BAŞARILI VE SEVGİ DOLU BİR TÜRKİYE İÇİN……….

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On