27. Ahilik Kutlamaları Kırşehir’de dolu dolu geçiyor

24 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
411 defa okundu.

DSC_810727. Ahilik kutlamaları Pazartesi günü Ahi Evran-ı Veli külliyesi önünde saat 11.45’de edilen bol kazançlı ve bereketli geçmesi dileğiyle edilen dualarla başlayan 27. Ahilik haftası kutlamaları Kırşehir’de dolu dolu geçiyor.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen insanlarımızla Ahi Meydanı ve Cacabey meydanı dolup taşıyor.

Bu yıl ki Ahi’lik kutlamaları gerek şehir dışından olsun gerekse turistler olsun daha çok ilgi göstermeye başladı.

Tabi bu yoğunluğun ve kalabalığın çok olması demek Ahilik kutlamalarına ilginin çok olduğun u gösteriyor.

Bu konuda en çok Kırşehir esnafımız mutlu oluyor esnaflarımızla yaptığımız kısa ropertajlarda bu yıl 27.’cisini düzenlenen Ahilik kutlamalarına gerek şehir dışından gerekse halkımızın yoğun ilgi gösteren esnaflarımız bizlerde Ahi esnafı olarak üzerimize düşen gerekli hassasiyeti ve gerekli katılımı sonuna kadar gerekleştireceğiz Ahi esnafı olarak üzerimize ne düşüyorsa sonuna kadar yapacağız.

Diğer yandan Cumartesi günü Kırşehir’imize gelecek olan Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nuda Ahilik ve Ahi esnafına yakışır bir şekilde karşılayacağız ve ağırlayacağız.

Allah nasip ederse Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’ndan Kırşehir’imiz için bazı isteklerimiz olacak bun uda Esnaf Sanatkarlar başkanımız olsun Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci olsun dile getireceğinden ve Kırşehir’imizin kalkınması ve gelişmesi için bazı taleplerde bulunacağından Kırşehir halkının ve Kırşehir esnafının bilgisi vardır.

İnşallah 27. Ahilik kutlamaları Kırşehir’imizde bol bereketli kazançlı ve dolu dolu bir Ahilik kutlamaları nasip edecektir.

Burdan tüm Ahi Esnafımıza işlerinde bol kazançlı ve bereketli günler diliyor 27. Ahilik Esnaf bayramı kutlamalarına gereken önemi vermelerini rica ediyorum.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN