25 YILLIK REKLAM ARASI BİTTİ FİLM BAŞLIYOR

1 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
68 defa okundu.
25 YILLIK REKLAM ARASI BİTTİ FİLM BAŞLIYOR

25 YILLIK REKLAM ARASI BİTTİ FİLM BAŞLIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde 25 yıl sonra Kırşehir Belediye Başkanlığını kazandı. CHP Kırşehir’de Millet İttifakı paydaşı olan İYİ Parti ile yerel ittifaka gitti. Yapılan görüşmeler sonunda Kırşehir Belediye Başkanlığı ile Akpınar ve Boztepe ilçeleri CHP’ye, Mucur, Akçakent, Çiçekdağı ilçeleri İYİ Parti’ye bırakıldı. Kaman ilçesinde ise Millet İttifakı ortağı iki parti de kendi adaylarıyla yarışa girdi.

Merkezde İYİ Parti’nin yöneticilerinden bazıları CHP Belediye Meclisi üyesi listesinde kazanabilecek yerlerden aday gösterildi. Her iki parti de ortak seçim büroları açarak seçim faaliyetleri yürüttü.

Seçimin sonunda resmi olmayan kesin sonuçlara göre Millet İttifakı’nın ve CHP’li adayı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediye Başkanlığını kazandı.

En son 1973-1980 yılları arasında CHP’den Orhan Baycan, iki dönem Kırşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

12 Eylül askeri darbesinden sonra 1984 yılında yapılan ilk yerel seçimlerde ANAVATAN Partisi’nden Hakkı Göçen Kırşehir Belediye Başkanlığına seçildi ve 1989 yılına kadar bu görevi sürdürdü.

1989 yılında yapılan seçimlerde Kırşehir Belediye Başkanlığını SHP’den kazanan Mehmet Ali Yapıcı bir yıl sonra hayatını kaybetti. 1990 yılında tekrarlanan ara yerel seçimde SHP’den Cahit Gürses, Kırşehir Belediye Başkanlığına seçildi.

Kırşehir’de 1994-2002 yılları arasında iki dönem MHP’li Metin Çobanoğlu belediye başkanlığı görevini yürüttü. Genel seçimlerde Çobanoğlu’nun meclise gitmesi nedeniyle yerine seçilen MHP’li Arif Ekici 2002-2004 yılları arasında başkanlık görevini üstlendi. 2004-2009 yılları arasında AK Pati’den Halim Çakır ve 2009-2019 yıllar arasında iki dönem AK Parti’den Yaşar Bahçeci Kırşehir Belediye Başkanlığı yaptı.

“KAZANAN KIRŞEHİR OLDU”

Kesin olmayan resmi sonuçlara göre Kırşehir Belediye Başkanı seçilen Selahattin Ekicioğlu:

“Kazanan Kırşehir oldu. Kazanan sizler oldunuz. Millet İttifakı’ndaki CHP ve İYİ Parti’ye teşekkür ediyorum. Bütün siyasi partilerden bize oy geldi. Hiç kimseyi kırmadık, hiç kimseyi incitmedik”

Ekicioğlu, CHP Kırşehir İl Başkanlığı önünde toplanan partililere hitaben yaptığı konuşmada, medeni cesaretlerinden dolayı belediye başkanlığına aday olan rakiplerini kutladı.

Seçim sürecinde kimseyi incitmemeye gayret ettiklerini vurgulayan Ekicioğlu, “Aslında kimse kaybetmedi. Medeni cesaretlerinden dolayı aday olan diğer arkadaşları kutluyorum. Kazanan Kırşehir oldu. Kazanan sizler oldunuz. Millet İttifakı’ndaki CHP ve İYİ Parti’ye teşekkür ediyorum. Bütün siyasi partilerden bize oy geldi. Hiç kimseyi kırmadık, hiç kimseyi incitmedik. Buraya gelirken birinizi incittiysek, hepinizden özür dilerim.” dedi.

Kalplere girmeyi hedeflediklerini belirten Ekicioğlu, “Kalplere girdiyseniz, kalplere dokunduysanız, seçimi de kaybetseniz aslında kazanan sizsiniz. Biz kardeşliği ve insanlığı savunuyoruz. Seçim sürecinde kimseyi kırmadan yolumuza devam ettik, bu süreci kazasız, belasız tamamladık. Her şey Kırşehir için.” diye konuştu.

25 yıl aradan sonra gelen zaferle ittifak ortağı İYİ Parti il başkanı, Millet İttifakı Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun kazanmasının ardından teşekkür açıklaması yaptı.

“BUNDAN SONRA KIRŞEHİR’İ YENİ VE GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR”

‘’Sayın Selahattin Ekicioğlu başkanımızın Millet İttifakı adayı olmasıyla başlayan süreç, bugün bize belediyeyi kazandırmıştır. Bundan sonra Kırşehir’i yeni ve güzel günler bekliyor. Selahattin başkanın Kırşehir’in çevresini değiştireceğine inancımız tam. Bu yeni dönemde Allah’ın izni ile Belediye Başkanımızla uyum içerisinde çalışarak Kırşehir’de Selahattin başkanın olması avantajıyla güzel hizmetler olacağını ümit ediyorum. Bizim formülümüz çok çalışmak, doğruyu söylemek, samimi olmak, ekip arkadaşlarına güvenmek ve karşılığını görmek. Zaferi biz kazandık. Biz bu yola çıktığımızda kazanacağımızı biliyorduk. Ne diyordu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘’Zafer, ‘Zafer benimdir’ diyebilenindir. Başarı ise ‘Başaracağım’ diye başlayarak sonunda ‘başardım’ diyebilenindir. Biz bu doğrultuda hareket ettik.”

“GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATARAK ÇALIŞTIK”

“Kırşehir’de adım atmadık sokak ve mahalle bırakmadık. Bizi her gittiğimiz yerde güzel karşıladılar, oyum sizlere dediler. Kırşehir ve Türkiye’de 24 haziranda esen değişim rüzgarı bu seçimde de etkisini gösterdi. Her şey İYİ olacak, Kırşehir İYİ olacak. Bundan sonra öfke ve darılma size, uysallık bize. Gücenmek size, gönül almak bize. Üşengenlik size, gayret bize. Yükümüz çok ağır, işimiz çok çetin. Hak yoluna yararlı kılsın. Bize yükü taşıyacak güç, ayağımızı kaydırmayacak akıl ve kalp versin. Nereden geldiğimizi unutmadık ve unutmayacağız. Nereye gideceğimizi unutmadık ve unutmayacağız. Bugün Kırşehir’imizin kaybedeni yok. Bugün 133 bin hemşerimiz kazanmıştır. Birilerinin üzüntüsü bizim sevincimiz asla olamadı. Kırşehir’in tamamını kucaklayan bir anlayışla yöneteceğiz belediyeyi. Kimseyi siyasi görüşüne göre ayrıştırmayacağız. Ben değil biz anlayışı ile sizlere hizmet edeceğiz. El ele gönül gönüle diyerek sizlere hizmet edeceğiz. Bize güvenip bizlere oylarını veren ve vermeyen bütün hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

CHP İl Başkanı Baran Genç ve İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen de konuşmalarında, kendilerine destek veren seçmene teşekkür etti.

HABER: HARUN ŞENER

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com