25 Kasım Kadına Şiddete Mücadele Günü

25 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
94 defa okundu.
25 Kasım Kadına Şiddete Mücadele Günü

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanlığı “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü” Nedeniyle Broşür Dağıttı

25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü neden kutlanır. sorusu arama motorunda yoğun olarak araştırılıyor. Bugün, Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün geçmişten günümüze uzanan kanlı bir tarihi bulunuyor. Dünya Kadına Yönelik şiddete Karşı Mücadele Günü olmasından dolayı  araştırılıyor. 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü neden kutlanır. Bu manada İyi Parti Kırşehir Kadın Kolları Başkanlığı İl başkanı Müfit Göçen ve yönetim kurulu eşliğinde broşür dağıttı.

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu “Kadınlarımız, hukuk nezdinde eşit haklara sahip olmasına rağmen, bugün hala temelinde eğitimsizlik yatan pek çok haksızlığın mağduriyetini yaşıyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.  Yanıkömeroğlu, “Kadına Karşı Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türk kadınının tarih boyunca ve özellikle Türkiye Cumhuriyeti devletinin en zor günleri olan kurtuluş ve kuruluş yıllarında benzersiz bir mücadele verdiğini belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünyada hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez” sözlerinin Türk kadınının ve gösterdiği özverinin dünya çapında örnek teşkil ettiğini aktaran Yanıkömeroğlu, birbiri ardına gelen savaş dönemleri boyunca eşlerini, kardeşlerini, evlatlarını ve nice sevdiklerini cephelere gönderen ve yine gerektiği anda, yavrusunu sırtına bağlayıp kağnıyla cepheye cephane taşımak için günlerce yol kat eden annelerden miras kalan dirayet ve cesaretin, Türk kadınının hayatın her alanında başarabileceklerinin teminatı olduğunu vurguladı.

Türkiye’de kadınların, erkek egemen sosyal bir yapıyla mücadele etmek zorunda kaldığının altını çizen Yanıkömeroğlu, şunları kaydetti:

“Kadınlarımız, hukuk nezdinde eşit haklara sahip olmasına rağmen, bugün hala temelinde eğitimsizlik yatan pek çok haksızlığın mağduriyetini yaşıyorlar. Türk Kültürünün temel taşlarından olan saygı ve hoşgörünün yerini alan şiddet olayları, gün be gün etki alanını genişleterek, her yaştan ve sosyoekonomik gruptan kadınımızın kişilik haklarına ve hatta kadınlarımızın bedenine yönelik, tecavüzden, cinayete kadar geniş bir aralıkta artarak devam etmektedir. Ne insani değerlere, ne akla ne de vicdana sığan bu duruma karşı durmak, kadınıyla erkeğiyle toplumun her ferdinin sorumluluğudur.”

Kadınların etkin varlık gösterebilecekleri, kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri bir düzende; daha iyi ailelerden, daha iyi çalışma ortamlarından, daha iyi bir adalet sisteminden, daha verimli bir ekonomiden, savaşlarla sonlanmayan sorunsuz diplomatik ilişkilerden ve daha nicelerinden bahsetmek hayal olmaktan çıkacaktır. Bu nedenle kız çocuklarımızın yetiştirilmesine özellikle önem ve kadınlarımıza iş imkanı yaratılmasına öncelik verilmesi şarttır.”

HABER: DİDEM CEYLAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On