24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

25 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
215 defa okundu.

thumbnail_24-3“Öğretmenler Öğrencilerimize Manevi Değerlerimizi Öğretirler.”

Milletçe öğretmenlere verdiğimiz değerin ifadesi olarak kutlanan ’24 Kasım Öğretmenler Günü’, ülkemiz genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de düzenlenen programla kutlandı.

Bu kapsamda Anıt Meydanı Atatürk Anıtı’na saat 10:00’da Çelenkler sunuldu, Saygı Duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız okundu. Ardından, Ahi Evran Külliyesinde saat 14:15’te Öğretmenler Günü Karma Sergisi açıldı.

Aynı gün saat 15:00’te Kültür Merkezinde “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle düzenlenen programa Vali Necati Şentürk, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, “Dünyada tüketildiği zaman artan tek şey bilgidir. Bilgi paylaşıldıkça artar. Bilgi en stratejik unsurdur. Öğretmenlerimiz bizleri bilgili ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlar. Bilim ve ilimin yanında kalbi eğitmenin, vicdanı eğitmenin, ruhu eğitmenin yolu irfan ve hikmet eğitimidir. Hayatta ortaya çıkarılabilecek en büyük eser insandan yetiştirilen eserdir. Gemileri karadan yürütmek mümkündür, önemli olan Fatihler yetiştirmektir. İnsan inandığı gibi yaşar, yaşadığı gibi ölür, öldüğü hal üzere dirilir. Öğretmenlik kutsal bir görevdir. Dilini bilmeyen dinini bilemez. Öğretmenler her şeyden önce dili ve dili daha iyi kullanmayı öğretirler. Vatan sevgisi imandandır. İmanı olmayanın vatanı olmaz. Öğretmenler öğrencilerimize manevi değerlerimizi öğretirler. Dünyada bütün başarıların temelinde eğitim vardır. Ahi Evran-ı Veli, bütün dünyaya ışık tutan büyük bir alimdir, öğretmendir; yine AşıkPaşa bir bilgin ve öğretmendir. Bunları gençlerimize iyi öğretelim, onları iyi anlatalım. Şanlı tarihimizi iyi öğretelim. Tarihini bilmeyen bir neslin istikbali olmaz, geleceğini inşa edemez. Ağaç yaşken eğilir. O yüzden gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi iyi öğretmemiz gerekiyor. Bu vesileyle, hayatın her aşamasında saygıyla andığımız ve bizleri hayata büyük fedakarlıklarla hazırlayan öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.”dedi.

Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in de konuşma yaptığı program Vali  Necati Şentürk’ün eğitim-öğretim teşkilatına uzun yıllar hizmet eden emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerini vermesi ile devam etti.

Aday öğretmenler ve emekli öğretmenler adına konuşma yapılan program, adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin etmeleri, 30 Kuş Şiirinin okunması ve Neşet Ertaş Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN