2017 YILI KIRŞEHİR TARIMINI DEĞERLENDİRDİ

7 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
301 defa okundu.
 2017 YILI KIRŞEHİR TARIMINI DEĞERLENDİRDİ

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin;

2017 YILI KIRŞEHİR TARIMINI DEĞERLENDİRDİ.

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, yaptığı açıklamada, 2017 yılını değerlendirirken, “Ülkemizde olduğu gibi, Kırşehir’de de 2018 yılı, Tarım Yılı olacak” dedi.

Şahin, “Kırşehir, geçen yıl oldukça verimli bir yılı geride bıraktı. Bazı  yörelerde görülen kuraklık dışında, il genelinde verimde yüksek rekolte yakaladık. Bu yılı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Eşref Fakıbaba, Tarım Yılı ilan etti. Bu doğrultuda çalışmalarımızı hızlandırdık” dedi.

KIRŞEHİR’DE GEÇEN YIL 90 MİLYON LİRA DESTEK DAĞITILDI.


İl Müdürü Kenan Şahin
, geçen yıl verimli bir yılı geride bıraktıklarını ifade ederken yaptığı açıklamada, “Kırşehir ve ilçelerinde geçen yıl verimde yüksek bir rekolte yakaladık. Bazı yörelerimizde kuraklık olsa da, il genelindeki verim çiftçimizin yüzünü güldürdü. Kırşehir’de geçen yıl 90 milyon lira destek dağıtıldı. Çiftçilerimize planladığımız hayvan dağıtımının yüzde 90’lık oranını yakaladık” dedi.

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Konya Ovası ve Doğu Karadeniz Projeleri kapsamındaki illerde hayvancılık yatırımlarının desteklenmesine ilişkin uygulama esasları tebliği kapsamında yüzde 50 hibe destekli yeni ahır ve yeni ağıl inşaatı yapımı ile ilgili başvurularının geçen yıl yapıldığını belirterek şöyle konuştu:

“Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Konya Ovası ve  Doğu Karadeniz projeleri kapsamındaki illerde hayvancılık yatırımlarının desteklenmesine ilişkin Uygulama Esasları Tebliği uyarınca projeleri değerlendiriyoruz. 2018 yılında KOP kapsamında 33 proje ile ilgili değerlendirmelerimiz devam ediyor. Sulama Sistemi ile ilgili desteklerimiz sürecek.

‘KÖYDEN ŞEHİRE GİTME. HEM MAAŞINI AL HEM KENDİ İŞİNİN PATRONU OL’ PROJESİ

 Teşvikler artarak devam edecek. Buzağı ölümlerinin azaltılmasıyla hayvancılıktaki kayıplarımı azaltılacak. 2018 yılında Bakanımız Eşref Fakıbaba’nın ‘Köyden şehire gitme. Hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol’ projesini duyduk. Yakında detayların bize ulaşacağına inanıyorum. Bu destekle, Kırşehir gibi hayvancılığın çok yaygın olduğu Kırşehir’de önemli bir atılım gerçekleştireceğimize inanıyorum.”
Kenan Şahin, 2018 Yılı Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteklemesi ile Kırşehir’de yeni yatırım alanlarının oluşacağını söyledi. Kırşehir’de yapılacak desteklemeler, denetimler ve faaliyetler hakkında kamuoyunu sürekli bilgilendirildiğini belirterek, havaların ısınmasıyla birlikte saha çalışmalarına başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On