2015 YILI MÜSTAHSİL MAKBUZ ALIMI BAŞLADI

6 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
504 defa okundu.
2015 YILI MÜSTAHSİL MAKBUZ ALIMI BAŞLADI

bugday2

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü 2015 yılında üretilen, ÇKS’ye kayıtlı ve faturalı satışı yapılan ürünlere fark ödemesi yapılacağını duyurdu. Çiftçilerin 01 Ekim 2015-30 Nisan 2016 tarihleri arasında İl ve İlçe Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekiyor.

 

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü resmi web sitesinde duyurdu. 2015 yılında üretilen, ÇKS’ye kayıtlı ve faturalı satışı yapılan ürünlere fark ödemesi yapılacak. Desteğe tabi ürünler ve  destek miktarları şu şekilde;

Desteğe Tabi Ürünler                  Destek Miktarı (Krş/Kg)

Yağlık Ayçiçeği                                            30

Kanola                                                                40

Dane Mısır                                                  4

Aspir                                                           45                                           Buğday                                                       5

Arpa, Çavdar, Yulaf, Triticale                            5

Kuru Fasulye, Nohut, Mercimek                20

2015 Üretimine ait alım satım belgesi ve borsa tescil beyannamesi ile birlikte çiftçilerin 01 Ekim 2015-30 Nisan 2016 tarihleri arasında İl ve İlçe Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekiyor. Ürününü Toprak Mahsulleri Ofisine teslim eden çiftçilerden  borsa tescil beyannamesi istenmeyecek.

Çiftçilerin mağdur olmamaları için mutlaka yukarıda belirtilen tarihler arasında İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurarak iş ve işlemlerini yaptırmaları gerekiyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN