2. TARIM, HAYVANCILIK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI

7 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
444 defa okundu.
2. TARIM, HAYVANCILIK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI

MANŞET

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen Tarım, Hayvancılık ve Teknoloji Fuarı’nın açılışı yoğun bir katılımla yapıldı.

 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen Tarım, Hayvancılık ve Teknoloji Fuarı’nın açılışı, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Şeref Karaosmanoğlu, Kırıkkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ekrem Gök, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Resmi kurum ve kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımı ile cuma günü saat 18.30’da gerçekleşti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu yaptığı açılış konuşmasında fuarların önemine değinerek, piyasa koşullarında üreticiler ile tüketicilerin buluşması açısından fuarların önemli bir işlev gördüğüne dikkat çekti. Başkan Selahattin Ekicioğlu; “Tarım sektörü; insanlar için gerekli gıdaları karşılayan, sanayi kesimine ham madde sağlayan, nüfusun önemli bir bölümünü istihdam eden ve ülke ekonomisine önemli katkısından dolayı stratejik öneme sahip bir sektördür. Dünyada artan nüfusa göre 2050 yılında, gıda fiyatlarının dolar bazında % 50 oranında artacağı öngörülüyor. Dünyanın gıdaya olan ihtiyacı tarımın önemini de göstermektedir. Biz de ilimizde tarıma dayalı sanayiyi geliştirmek açısından çalışmalar yapmaktayız. Dünyanın genel gidişatına baktığımız zaman; tarımda yeni trendin; az emekle çok ürün elde etmek ve gelişen yeni teknolojiyle üretim verimliğini artırmak olduğunu görüyoruz.İlimizde de, tarıma dayalı sanayi üretiminin gelişimi açısından katkı sunacak olan bu fuarda, üreticilerimiz, gelişen yeni tarım teknolojisini tanıma fırsatı bulacaktır.

Bu tür fuarlar, günümüz piyasa koşullarında üreticiyi ve tüketiciyi, alıcı ve satıcıyı birbiriyle buluşturan önemli bir aktivite merkezidir. Pek çok firmanın karşı karşıya kaldığı sorunlardan biri de üretici ile tüketicinin sınırlı koşullarda iletişim kurabilmesidir. Üreticiler giderek zorlaşan rekabet koşulları içerisinde bir yandan üretim teknolojilerini geliştirmeye, diğer yandan da mevcut ve yeni müşterilerine ulaşmaya çalışmaktadırlar. Bilindiği gibi geçen yıl şehrimizde, ilk kez düzenlediğimiz Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı; sektörde faaliyet gösteren pek çok firma, sanayici ve üreticilerimiz açısından oldukça verimli bir fuar olmuştu. Fuarımızın bu yıl da verimli geçeceğine inanıyoruz. Katkılarıyla destek olan herkese, firmalarımıza, üreticilerimize teşekkür ediyor, Fuarın memleketimize hayırlı olmasını diliyorum.’’ dedi.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Milletvekili Salih Çetinkaya ve Vali Necati Şentürk de fuarın önemine değinerek, Kırşehir’de tarımın geliştirilmesi açısından böyle bir fuar düzenlendiği için Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun şahsında Oda Yönetimine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Necati Şentürk, Milletvekili Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, CHP İl Başkanı Şeref Karaosmanoğlu, Kırıkkale TSO Başkanı Ekrem Koç, Aksaray TSO Başkanı Ahmet Koçaş ve Yönetim Kurulu Başkanı  Selahattin Ekicioğlu; 2. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın açılış kurdelesini birlikte keserek, Fuara katılan firmaların stantlarını gezdi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN