2 Milyonluk Borç Kayyuma Götürür

23 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
178 defa okundu.
2 Milyonluk Borç Kayyuma Götürür

Kırşehir Belediyespor’da Kaos

2 Milyonluk Borç Kayyuma Götürür

Eski Başkan Veli Şahin hesap vermiyor, Mustafa Bulut ‘’Görevden kaçmam ama şeffaf olun’’ diyor. Olan TFF 2.Lig’in yeni temsilcisi yeşil-beyazlı takıma ve gönül verenlere oluyor.

31 Mart yerel idare seçimlerinde Kırşehir, ‘’Martın Sonu Bahar’’ dedi ve tercihini değişimden yana kullandı. İYİ Parti’nin desteklediği CHP adayı Selahattin Ekicioğlu,  Yaşar Bahçeci’nin 10 yıllık hegemonyasını yıkıp partisine 39 yıl sonra belediye başkanlığını kazandırmanın sevincini yaşadı.

Buraya kadar her şey olağan. Ancak işin bir de mali boyutu var ki, uykuları kaçıracak cinsten. Eski yönetimin bıraktığı 462 milyon liralık borç tablosunu kalem kalem belirleyip belediye binasına astıran Selahattin Ekicioğlu, ‘’Hesabını verin’’ diye çağrıda bulunsa da Yaşar Bahçeci ve ekibinden ses çıkmıyor.

O BORÇ NASIL ÖDENİR?

Kırşehirliler, futbol takımları TFF 3.Lig 2.Grup’ta şampiyon olup 2.Lige yükselince sevince boğuldular. Ancak, Veli Şahin başkanlığındaki eski yönetimin bıraktığı 2 milyon lirayı bulan borç yükü, mali enkaz ve yönetim belirsizliği neşelerini kaçırdı. Futbolcular, paraları ödenmediği gerekçesiyle serbest kalmak için TFF’nin kapısını aşındırıyor. Veli Şahin, ‘’Kimseye hesap vermem’’ diye diretiyor. Ekicioğlu’nun görevlendirdiği Mustafa Bulut, ‘’Görevden kaçmam. Ancak şeffaf olsunlar’’ diyerek eski yönetime çağrıda bulunuyor. Bu kriz çözülemezse, futbolcular serbest kalacak, yöneten çıkmazsa kulüp Kayyuma devredilecek.

ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKTI!

TFF 2.Lig’in yeni temsilcisi Kırşehir Belediyespor’u çıkmaza sürükleyen yönetim krizi şu aşamalarla doruğa çıktı:

Başkan Selahattin Ekicioğlu, mazbatasını aldığı 3 Nisan Çarşamba günü 1-0 kazanılan Kızılcabölük maçını tribünden izleyip lider takıma destek ve moral verdi. Bu maçın ardından işler karıştı, ödeme krizi patlak verdi. Yeşil-beyazlı futbolcular, 20 haftadır maç başı ve galibiyet primlerinin ödenmediğini gerekçe göstererek idmanları boykot ettiler. Ekicioğlu, krizin giderilmesi için Mustafa Bulut ve Bülent Bilici’yi görevlendirdi. İkili, Veli Şahin’den gelir-gider tablosunu istemelerine rağmen kulüp eski başkanı hesap vermedi. Ekicioğlu’nun ekibi, Kırşehirli iş adamlarından toplanan paralarla oyuncuların son 4 maç primlerini ödeyince idman boykotu sona erdi. Bu, bir anlamda ‘pansuman’ tedbirdi.

TÜZÜĞE AYKIRIYMIŞ!

7 Nisan’da deplasmanda 3-1 kazanılan Osmaniye maçı ve 14 Nisan’da iç sahadaki 1-0’lık Ofspor galibiyetleri, şampiyonluk yolundaki tünelin ışığını gösterse de dedikodu kazanı fokur fokur kaynamaya devam ediyordu. Deplasmandaki 1-1’lik Pazarspor maçının ardından 28 Nisan’daki 3-1’lik Bergama zaferi şampiyonluğu getirdi. Eski yönetim, şampiyonluğu sahiplenirken borçları saklamayı yeğledi.

Sıra geldi bir türlü yapılamayan olağanüstü genel kurula… 18 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’da Güneykent Tesisleri’nde yapılan ve Mustafa Bulut’un tek aday olarak çıktığı kurulda kaos yaşandı. Bulut, hesapları incelemek istedi, Veli Şahin ve ekibi ‘’Tüzüğe aykırı’’ gerekçesini öne sürerek reddetti. İnatlaşma sürünce genel kurul 1 hafta sonrasına ertelendi. Yönetim yine seçilemezse, kulüp Kayyuma devredilebilir.

MUSTAFA BULUT, VELİ ŞAHİN’İ HESAPLARI GİZLEMEKLE SUÇLADI:

Borç Değil Belirsizlik Korkutuyor.

Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkan Adayı Mustafa Bulut, sonuç alınamayan olağanüstü genel kurul sonrası, eski başkan Veli Şahin’i hedef alıp sert ifadeler kullandı. Bulut, önceki gün yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:  ‘’Bazı basın kuruluşları ve sosyal medyada paylaşılan bilgimiz dışındaki konulara açıklık getirmek istiyorum. 31 Mart yerel seçimler sonrasında mesul başkan Veli Şahin’in kulüp başkanlığından istifa etmesi sonrasında sahipsiz kalan kulübe Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’nun rızasıyla arkadaşlarımla birlikte mesai harcayarak bu süreci belediye imkânları ve kendi kaynaklarımızla finanse ederek arzuladığımız şampiyonluğa kavuştuk.

85 BİN TL’YE EL KOYDU

Sonrasında Kırşehir Belediyespor’un kongre sürecinde kulüp yönetimine talipli çıkmayacağını öğrenince yine belediye başkanımızın telkinleriyle ben ve arkadaşlarım şehrimizin olmazsa olmazı Kırşehir Belediyespor’a aday olarak kulübü profesyonel liglerde temsil etmeye karar verdik. Ancak kongreden bir gün önce iddiadan gelen 118 bin TL’nin Vergi – SSK ödemelerinden kalan 85 bin TL’sinin mevcut başkan Veli Şahin tarafından alacağım vardı denilerek paraya el koyduğunu öğrendik.
Bu durum bizde açıkçası büyük bir güvensizlik sebebi haline geldi. Çünkü devralacağımız takım bizim kendi kurduğumuz değil Kırşehir halkının bizlere inanarak güveneceği takım olduğu için rahatsız olduk. Böyle olunca genel kuruldan önce kulübün hesaplarını incelemek ve takımı devraldıktan sonra neyle karşılaşacağımızı şifâi olarak değil belgeleriyle görmek istedik. Ancak Başkan Veli Şahin incelemeye izin vermediği için evraklara ulaşamadık. Dolayısıyla sorumluluğumuzun ne olduğunu bilmeden kulübe talip olmamızın istenmesi bize doğru gelmedi.

DESTEK OLUNMADAN YAPILMAZ

Mustafa Bulut, “Yeni kulüp yönetimine talip olmayışımızın asıl nedeni konuşulan ve yazılanlar gibi borç değil, şeffaf olunmamasıdır. Ülkemizde spor kulüplerinin finansal olarak destek olmadan yaşaması ve başarılı olmasının zor olduğunu kurumların desteği olmadan ayakta kalmasının imkânsıza yakın olduğunun bilincindeyiz. Ancak bu gerçeği bilmekle beraber finans kaynağı halkın olduğu bir kurumun doğru yönetmeninde önemli bir husus olduğunu düşünmekteyiz. Yardım ve desteklerle yönetilen bir kurumun hesap verebiliyor olması bu kadar zor olmamalıdır. Kurumların desteği olmayınca kulüplerin ne hallere düştüğünü ve tekrar eski yerine gelmenin ne kadar zor olduğunu yakinen bilmekteyiz ki sahipsiz kalarak BAL ligine düşürülen kulübe tekrar 2. Lige çıkarma maliyetinin yaklaşık olarak 15 milyon TL olduğunu yetkililerin açıklamalarında görmekteyiz. “

EKİCİOĞLU YALNIZ BIRAKMAZ

“Sayın Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’nun bu kulübü yalnız bırakmayarak sahip çıkacağı kanaatindeyiz. Bizlere de bu konuda ne görev düşerse bundan kaçmayacağımızın bilinmesini isteriz. Her ne koşulda olursa olsun kulübe geçmişte olduğu gibi gelecekte de desteklemeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Spor kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.


İŞTE GÖRÜNEN BORÇLAR:

Futbol Takımına: 1.2 Milyon TL

Turka Market: 700 bin TL

Hacıbey Lokantası: 50 bin TL

Tur Şirketlerine: 65 bin TL

100 BİN TL İÇİN TFF’YE GİTTİLER

Paramı Ödemezlerse

Serbest Kalacağım

Adının açıklanmasını istemeyen bir futbolcu, ödenmeyen 100 bin liralık alacağı için kulübü TFF’ye şikayet ettiğini söylerken, ‘’Paramı alamazsam, serbest kalma yolu açılır’’ dedi. Yönetim belirsizliğinin takımı olumsuz etkilediğini ifade eden o futbolcu, ‘’Önümüzde 20 gün süre var. Avukatım konuyu takip ediyor. 1 yıllık sözleşmem daha var. Bu tür durumlarda futbolcunun lehine karar veriliyor. Sözleşmemde serbest kalma maddesi var. Yürürlüğe girecektir. Diğer arkadaşlarımın durumu da benden farksız. Eski yönetim paralarımızı ödemeden gitti’’ diye konuştu

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On