2. GRUP EĞİTİMİ BAŞLADI

18 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
197 defa okundu.
2. GRUP EĞİTİMİ  BAŞLADI

img_9062ANKA Personel Temel Eğitim  2. Grup Eğitimi Bugün Başladı

 

Aile ve Sosyal Politikalar Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan ve Eğitim Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen Anka Personel Temel Eğitim Programının ikinci grup eğitimi bugün başladı.
Program açılışına; Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Vekili Nusret Soylu,Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Erhan Bolat katıldı.
Açılışta “hoşgeldiniz” konuşmasını gerçekleştiren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara: “Geçen hafta verilen eğitimin çok verimli olduğu kanaatindeyiz. Katılan arkadaşlar çok duyarlı ve öz verimliliğini, eğitimin son dakikalarını değerlendirdiler. Bunun bu hafta da böyle olacağını ümit ediyorum. Çünkü siz zor bir alanda çalışıyorsunuz. Elimizde kaybedilmeyecek değerlerimiz, çocuklarımız var. İlimiz olarak hizmetlerimize her daim destek veren başta Sayın Valimiz olmak üzere, Kırşehir Milletvekillerimiz Sayın Salih Çetinkaya ve Sayın Mikail Arslan ve Sayın Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunar, ANKA Personel Temel Eğitim ikinci grup Programının hayırlara vesile olmasını dilerim.” dedi.
Açılışta konuşan Genel Müdür Yardımcısı Vekili Nusret Soylu, Anka Temel Personel Eğitim Programının Bakanlığın Sosyal İçerme Politikaları Alanında Kurumsal Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi Çerçevesinde, Avrupa Birliği tarafından Eğitimci desteği alınarak yürütüldüğün hatırlatarak, programın gelişmesine sağlanan katkılardan dolayı teşekkür etti.
Soylu konuşmasında; “Takdir edersiniz ki bir çoğunuz annesiniz, babasınız, ablasınız, abisiniz.  Bir çocuğun en güzel yetiştirildiği, en güzel hayata bağlandığı ortam aile ortamıdır. Bu vesile ile hiçbir bakım sistemi ailenin yerini tutmaz. Son 10 yıl içerisinde hükümetimiz tarafından Aile Bakanlığının hizmetlerine çok büyük önem verildi. Bizim ilk önceliğimiz her çocuğun anne babasının yanında, ait olduğu aile ortamında kalmasını sağlamak, bu vesile ile sosyal ekonomik destek sitemini harekete geçirmektir. İkinci önceliğimiz ise; koruyucu önleyici hizmet olan sosyal hizmetlerde çocukların öncelikle okulda teşhisinin konulması, hiçbir çocuk korunmaya muhtaç durma gelmeden önce, yani suçu mağduru ve suça itilen bir çocuk pozisyonuna gelmeden okul sosyal hizmetinin harekete geçirilmesidir.” ifadelerini kullandı.
Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya konuşmasında; “ Kırşehir olarak tüm sosyal hizmet kuruluşlarını İlimize kazandırdık. Engelsiz Yaşam Merkezi ile, Huzurevleri ile, Kadın Konukevi ile, Sevgi Evleri ve Çocuk Evleriyle İlimize hizmet vermektedir. Eğitimin Kırşehir’de yapılmasından duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim ve bu çalışmaların kurumumuza ve milletimize hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. İnşallah sonucu da hayırlı sonuçların aldığı bir çalışma olur.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN