2. Etap Bağbaşı TOKİ evleri hızla yükseliyor

21 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1600 defa okundu.
2. Etap Bağbaşı TOKİ evleri hızla yükseliyor

Etaplar halinde çalışmaları yapılan Bağbaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap inşaatı devam ediyor.

2. Etap Bağbaşı TOKİ evleri hızla yükseliyorKırşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresinin birlikteliği ile inşaatına 2009 yılında başlanan ve etaplar halinde çalışmaları yapılan Bağbaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi 2. Etap inşaatı devam ediyor.

3 etaptan oluşan projenin ilk etabındaki 768 konut tamamlanmış ve hak sahiplerine 2013 yılı içerisinde teslim edilmişti. Kentsel dönüşümün II. Etabındaki 544 konutun inşaatı halen devam ediyor.

İnşaatı hızla devam eden II. etap konutlarla birlikte 750 kişilik camii ile 24 derslikli okulun inşaatına da devam ediyor.

Şehrimiz için önemli bir proje olan Kentsel Dönüşüm ile Bağbaşı yeni ve modern bir görünüme kavuşmaya hazırlanıyor diyen Başkan Bahçeci; “ Yaşadığımız ili çok iyi tanıyoruz. Deprem kuşağının ne olduğunu ve önlem alınmazsa başımıza neler gelebileceğini maalesef çok acı tecrübelerle görmüş olduk. Bu yüzden depreme dayanıklı, modern binalar inşa ederek şehirler kurmamız gerektiğini hiçbir zaman unutmadık. Kentsel Dönüşüm Projemiz; sağlamlığı ve yapısal özellikleri dışında mevcut şehrin yapısını ve burada yaşayan insanların fiziksel, sosyal ve ekonomik geleceğini mutlaka etkileyecektir. Bağbaşı Kentsel Dönüşüm Projesi; sadece konut değil Kırşehir için yeni bir gelecektir. Bu proje ile Bağbaşı Mahallesi sosyal alanları, parkları, camisi ve okulu ile birlikte daha yaşanabilir bir alan olacaktır.” diye konuştu.

Tamamı 2712 konuttan oluşacak Kentsel Dönüşüm Projemizde bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Bahçeci; ” Unutulmamalıdır ki kentsel dönüşüm bir şehrin tüm dokusunun yanında, gelenek ve göreneklerini de etkiler. Siz halkımızın da katkılarıyla bugünlere getirdiğimiz Kentsel Dönüşüm Projemiz tüm halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN