MERAL AKŞENER GENEL MERKEZİ SALLAYACAK!

2 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
417 defa okundu.
MERAL AKŞENER GENEL MERKEZİ SALLAYACAK!

hıoğüMilliyetçi Hareket Partisi Adaylarından Meral Akşener Kırşehirli Vatandaşlarla Bir Araya Gelecek

Milliyetçi Hareket Partisi’nde kurultay ve kongre heyecanı yaşanırken, bir taraftan da Genel Başkan adayları şehir gezilerine hız kesmeden devam ediyor. Daha önce milliyetçi hareket partisi adaylarından Kırşehir’e sırasıyla Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Oğan gelmişti.Kırşehir şimdi ise Milliyetçi Hareket Partisi adayı Meral Akşener’i ağırlayacak.

Edinilen bilgiye göre başkanlık için en güçlü adaylardan olan Meral Akşener de yarın Kırşehir’e gelerek, Aşıkpaşa Mahallesi’nde bulunan Maşaderesinde saat 17:00’de  miting düzenleyecek. Halkın mitinge katılımının yüksek olması bekleniyor.

MERAL AKŞENER KİMDİR?

Meral Akşener (18 Temmuz 1956, Gündoğdu, İzmit), Türk siyasetçi. 20. 21. 23. 24. 25. dönem MHP milletvekili, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve eski İçişleri Bakanı.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktorasını tamamladı. XX., XXIII., XXIV.ve XXV. Dönem İstanbul, XXI. Dönem Kocaeli Milletvekilliği ile İçişleri Bakanlığı yaptı. Evli ve bir çocuk annesidir.

En son 1968 yılında CHP’den Millet Meclisi başkanvekili seçilen muş Mebusu Hayriye Ayşe Nermin Neftçi’den sonra 10 Ağustos 2007 tarihinde güldal mumcu ile beraber TBMM başkanvekili seçilen kadın milletvekili oldu. Türkiye-Çin Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir.

Bulunduğu parti olan MHP’den 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.

1 Kasım seçimlerinde MHP’nin oy kaybederek mecliste temsil edilen 4. parti olunca 30 Kasım 2015 tarihinde yapmış olduğu basın toplantısında kurultay talebinde bulunmuş ve üzerime düşen her görevi yapmaya hazırım demiştir.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN