19 Mayıs Kırşehir’de Kutlandı

20 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
117 defa okundu.
19 Mayıs Kırşehir’de Kutlandı

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları 101. yılında Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin ve Gençlik Merkezi liderleri tarafından Cacabey Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk konması, akabinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
 Çelenk sunma törenin ardından program sona ererken Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gün içerisinde saat 15.30 da Park Başer Sitesinde antrenörler eşliğinde Halka Ortak Spor Yaptırma etkinliği kapsamında sitede bulunan vatandaşlara balkondan spor yaptırma ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile ülke genelindeki tüm stadyumlarda olduğu gibi ilimiz Ahi Stadyumunda ve evlerin balonlarında saat 19.19 da İstiklal Marşı okuması etkinliği gerçekleştirilecek.
 Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin, 19 Mayıs nedeniyle yayınladığı mesajında; ”  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta milli duygular içerisinde Samsun’da attığı ilk adım, milletimizin bağımsızlığı ve cumhuriyetin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır. Türk milletinin bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin adı olan 19 Mayısın, 101. yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını ilk günkü gibi yürekten hissetmekteyiz. Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Atalarımız bu milletin geçmişi ise gençlik de geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe huzur ve güvenle bakabilirler.Bu sene 19 Mayıs önceki yıllarda alışmadığımız bir şekilde evlerde kutlanacak. Tüm dünyada pandemi ilan edilen Korona virüs salgınının içimizdeki coşkuyu azaltmasına izin vermeyeceğiz. Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri olarak bu süreçte hep gençlerimizin yanında olduk. “Evde Kal Hareketsiz Kalma” sloganıyla gençlerimize internet ortamından ulaştık.

Sağlıklı bir gençlik yetiştirmek için birimimize bağlı tüm antrenörlerimiz ile çalışmalar yürüttük. Spor Hizmetleri Müdürlüğümüze bağlı antrenörlerimizi ve sporcularımızı online antrenman programları ile buluşturduk. Farklı egzersiz ve antrenman tekniklerini sosyal medya hesaplarımızdan paylaştık. Süreç boyunca sosyal medyayı da aktif olarak kullanmaya gayret ettik. Twitter, Instagram ve Facebook hesaplarımızdan düzenlediğimiz etkinliklerimizle gençlerimize ulaşmayı çalıştık ve bunuda başardık. Bu etkinliklerden bazılarını Canlı Spor Aktiviteleri, Canlı Halk Oyunları dersleri, Gönüllülük Faaliyetleri olarak sıralayabiliriz. Gençlik merkezlerimizde sağlık ve emniyet çalışanlarımız için ayrıca vefa gruplarında görev alan gönüllüler için siperlikli maske imal edip kendilerine ulaştırdık. Spor psikologumuzda pandemi sürecinde gençlerimize tavsiyelerde bulundu. Üniversite öğrencisi gençlerimize ev sahipliği yapan öğrenci yurdumuz pandemi sürecinde yurt dışından gelen vatandaşlarımıza karantina yurdu olarak hizmet verdi ve vermeye de devam ediyor. Ayrıca Sağlık çalışanlarımıza da konaklama imkanı sağladık.
Süreci ilk günden bu güne kadar yakından takip eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu karantinada bulunan vatandaşlarımıza karantina süresini daha rahat geçirebilmeleri için kitaplar ve spor malzemeleri gönderdiler. Vatandaşlarımızın sağlık, yeme-içme, barınma ve her türlü ihtiyaçları Kırşehir Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kızılay, AFAD İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünce karşılanmıştır. 19 Mayıs, gençlik; gençlik ise gelecek demektir. “Gençler sizler Türk’e istiklâl aşkını veren, Ahi Evranın, Aşıkpaşanın, Kara Fatmaların, Nene Hatunların; Ya istiklal ya ölüm diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların; Siz tarihi tarih yapan Fatihlerin, Barbarosların, Ulubatlı Hasanların, Yavuzların, torunlarısınız.”

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Unutmayınız ki: her 19 Mayıs’ta, Samsun’dan, elden ele Ankara’ya koşturulan bayrağımız, rengini, siz asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır.
Unutmayınız ki “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. Konuşmama son verirken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bağımsızlık adına tarlasından, yuvasından kopup kürekle, kağnıyla savaş meydanlarına koşan kahraman Türk halkını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; bayramınızı en derin duygularımla tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On