YAVUZ, GENÇ ÇİFTÇİLERİ UYARDI

3 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
501 defa okundu.
YAVUZ, GENÇ ÇİFTÇİLERİ UYARDI

 

13103347_1725119711080066_3497913056744395598_n  Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçilere 30 Bin Liraya Kadar Verilecek Olan Hibe Desteğinin Süre Azaldı

Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında genç çiftçilere 30 bin liraya kadar verilecek olan hibe desteğinde zaman kısaldı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz şunları söyledi; ” Bilindiği üzere Tarım Bakanlığı Genç çiftçilerimize hibe desteklerini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Çiftçimiz hayvancılık yapıyorsa hayvancılıkta son teknolojilerle yatırım yaparak aldığı ürününü arttırması gerekli. Bakanlığımızın vermiş olduğu hibe destekleriyle çiftçilerimiz hem teknolojik yatırım yaparak verimlerini artırabilir, hem de yeni yatırım alanları oluşturabilirler.

Bu hibeden yararlanmak için; 18 yaşından gün almış, 41 yaşından gün almamış olmak. Başvuru tarihi itibarıyla ücretli çalışıyor olmamak, örgün eğitime devam ediyor olmamak, KDV, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak. Aynı proje konusunda Bakanlığımızın diğer hibe programlarından yararlanmış olmamak şartları aranacak. Başvuru yapacak engelli, gazi veya birinci derece şehit yakını olduğuna dair belgeler sunan genç çiftçilerimiz de ayrıcalıklı olarak bu hibe desteklemesinden yararlanacak. Şartları uyan herkesin proje hazırlamasını istiyoruz ve çevrenizdekilere de duyurmasını istiyoruz. İlimizde ne kadar çok proje hayata geçerse Kırşehir o kadar kalkınır. Böylelikle ilimiz ve Ülkemiz ekonomisine katkı sağlanmış olur. Genç çiftçilere 30 bin lira hibe desteği programı, 3 yıl uygulanmaya devam edilmesi planlanıyor. Müracaatlar için son gün ise 12 Mayıs. Ön başvuru elektronik ortamda alınıyor. Başvuru dosyalarının, İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri’ne elden teslim edilmesi gerekiyor” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN