İstatistik Bilgi Sistemi Değerlendirme Toplantısı yapıldı

25 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
871 defa okundu.
İstatistik Bilgi Sistemi Değerlendirme Toplantısı yapıldı

IMG_66832015 Yılı Kırşehir’de İstatistik Bilgi Sistemi Değerlendirme Toplantısı Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi.

2015 Yılı Kırşehir İstatistik Bilgi Sistemi (İBS) Değerlendirme Toplantısı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.  Toplantıya İl Müdürü Kenan Şahin, Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir İstatistik Bölge Müdürü  Ahmet Mert Aktaş, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Vekili Salih ER, Akçakent İlçe Müdür Vekili Murat Bektaş, Akpınar İlçe Müdür Vekili Nejat Yılmaz, Boztepe İlçe Müdürü Nejdet Özdemir, Çiçekdağı İlçe Müdür Vekili Ragıp Dağ, Mucur İlçe Müdür Vekili İbrahim Yücekaya ve  konu sorumlusu olan personeller katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında İl Müdürü Kenan Şahin İstatiksel verilerin çok önemli olduğunu, doğru kararlar alabilmek için elimizdeki verilerin doğru olması gerektiğini vurguladı: Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Şahin; “İlimiz adına bir karar verme durumu söz konusu olduğunda, sahip olduğumuz bilgileri düşünce sürecinden geçirerek sonuca varmaya çalışırız. Bilgilerimiz karar vermede her zaman yeterli olmayabilir. Karar verme sürecinde en güçlü yardımcı araçlardan birisi istatistiktir. Günümüzde Tarım, Hayvancılık, ekonomi, v.b hemen hemen tüm alanlarda kullanılan istatistiksel yöntemler, hızla artan bir öneme sahip olmaktadır. Bu nedenle istatistiki bilgiler ilimiz ve ülkemiz adına çok önemlidir” dedi. İl Müdürü Kenan Şahin’in konuşmasının ardından Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölgesinden Uzman Ercan Çelik toplantıda hazır bulunanlara “İstatistik Bilgi Sistemiyle” ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Erkan Çelik sunumunda istatistik bilgi sisteminde karşılaşılan sorunları vurguladı. Sunumun sonunda soru cevap bölümüne geçilerek konu sorumluları ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürü Ahmet Mert Aktaş’ın İl Müdürü Kenan Şahin’e 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilen işyeri araştırmalarının cevaplandırılması konusunda gösterdiği işbirliğinden ve vermiş olduğu desteklerden dolayı Teşekkür belgesi vermesiyle toplantı son buldu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN