16 İLDE KUVVETLİ YAĞIŞ

11 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
301 defa okundu.
16 İLDE KUVVETLİ YAĞIŞ

page_meteorolojiden-kuvvetli-yagis-ve-ruzgar-uyarisi-geldi_752037053

Meteoroloji, 16 ilde yerel kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp yaşanabilecek ani su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve kuvvetli rüzgara karşı uyardı.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülmesi beklenen yağışların Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Çorum ve Kastamonu çevreleri ile Konya’nın kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, ani kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu.

            HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimleri ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

            Yurdun bazı illerinde hava durumu:

            Kırşehir: Parçalı bulutlu,sağanak yağışlı

            Ankara:Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor 22

            İstanbul:Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu 24

            İzmir:Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olarak sağanak yağışlı 27

            Adana:Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

            Antalya:Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

            Samsun:Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

            Trabzon:Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

            Erzurum:Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 24

            Diyarbakır:Az bulutlu ve açık 31

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN