“15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı”

2 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
280 defa okundu.

thumbnail_agc3

 

Ahi Evran Üniversitesi’nde “15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı” Oluşturuldu

Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı” oluşturuldu. Gerçekleştirilen ağaç dikme töreninde 600 çam ağacı fidanı toprakla buluşturuldu Ahi Evran Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Rektörlük Binası arkasındaki arazide gerçekleşen ağaç dikme törenine Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt, Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Rüştü Yeşil, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Tören, Ahi Evran Üniversitesi Cami İmamı Mahmut Saratlı’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Ü Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya bir konuşma yaparak ülkemizin birlik ve beraberliğinin önemine değindi. 15 Temmuz Darbe Girişimi gecesinde ülkemizin birçok gencini kaybettiğini belirten Rektör Karakaya, hayatını kaybedenlerin anısına ve onları hatırlatacak bir etkinlikte bulunduklarını söyleyerek 15 Temmuz’un hafızalarımızdan çıkmayacağını ve asla unutulmayacağını ifade etti. Rektör Karakaya, konuşmasında şunları dile getirdi: “Peygamber Efendimiz ‘Kıyamet kopuyor dahi olsa elinizdeki fidanı dikin.’ diyor biz de onun izinden gitmeye çalışıyoruz. Ağaç dikme ve ona bağlı bu algı medeniyetimizin temellerinde var ve biz de bu anlamda üniversitemizi yeşillendirmek için çalışmalar yapıyoruz. 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanını şehitlerin anısına oluşturuyoruz, inşallah ruhları şad olur.”

Ülkemizin ufkuna dair yapılacak çok iş olduğunu söyleyen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, ülke olarak yeniden medeniyetler kuracak duruma gelineceğine inandığını dile getirdi.

15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturma töreni, akademik ve idari birimler ile çok sayıda öğrencinin ağaç dikmesinin ardından sona erdi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN