15 Temmuz Bir Daha Yaşanmasın

11 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1766 defa okundu.
15 Temmuz Bir Daha Yaşanmasın

Kırşehir’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri bugün başlıyor.
Türkiye’nin milli birlik ve beraberliğini hedef alan Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine karşı Türk halkının kahramanca verdiği mücadelenin üçüncü yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de programlar düzenlenecek.
FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği hain darbe girişimine karşı kahramanlık destanları yazan Kırşehir, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerinde bir kez daha bir araya gelerek Demokrasi Nöbeti tutacak.
Kırşehir Valiliği öncülüğünde, Kırşehir Belediyesi’nin de desteğiyle hazırlanan etkinlikler bugün (13 Temmuz Pazartesi gürü) başlayıp 17 Temmuz Cuma gününe kadar sürecek.
Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan FETÖ mensuplarının 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Kırşehirliler yine ayakta olacak.
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Pazartesi günü başlıyor. Kırşehir Valiliği tarafından hazırlanan programa göre, Pazartesi günü saat 12.00’da tüm camilerde Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Okunması ve Dua yapılması ile başlanacak, saat 13.30 Cacabey Meydanı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Temalı Fotoğraf ve Resim Sergisi açılışı yapılacak. Saat 15:00’te de Kaman Hirfanlı Gençlik Kampı ve İzcilik Eğitim Merkezi’nde 4. Yılında Gençlerle Beraber 15 Temmuz Etkinlikleri, 15 Temmuz Belgeselleri, Slayt ve Film Gösterimleri ve Dinletisi gerçekleştirilecek. Akşam saat 19.00’da da Kaman Hirfanlı Gençlik Kampı ve İzcilik Eğitim Merkezi’nde Gençlerle Söyleşi programı başlayacak. “Çanakkale’den 15 Temmuz’a Ölmeyen Milli Ruh’’ konulu söyleşiye konuşmacı olarak Tarih Öğretmeni Temel Recai Yağmur katılacak.
Yarın ki etkinlikler saat 15.00’te Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Muharrem Ertaş Salonu’nda “15 Temmuz Yansımaları” konulu bir panel düzenlenecek.
Doç. Dr. Hüseyin Şimşek’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panele konuşmacı olarak
Prof. Dr. Fazıl Yozgat ve Prof. Dr. Refik Balay katılacak.
15 Temmuz Çarşamba günü saat 12.00’de Hoca Ahmet Yesevi Camii’de Şehitlerimizin Ruhu için Mevlid-i Şerif Okutulacak, Hatim, dualarının edilecek ve katılanlara ikramlarda bulunulacak. Saat 13.00 ‘te Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ndeki şehit kabirleri ziyaret edilecek. Saat 15.00’te Kaman İlçesi Kargın-Yenice Mezarlığı’ndaki Şehit Gökhan Yıldırım, Kurancılı Mezarlığı’ndaki Şehit Ayhan Keleş’in kabirleri ziyaret edilecek. Saat 20.30’da Cacabey Meydanı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı başlayacak. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak programda Kuran-ı Kerim Tilaveti, 15 Temmuz Darbe Girişimi konulu film ve slayt gösterimlerinin ardından protokol konuşmaları yapılacak. Mehteran Gösterisi, Şiirlerin Okunması, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi Öğrenci ve Öğretmenleri Fatih Sarıyıldız Grubu ve İdris Altuner tarafından Kahramanlık Türküleri söylenecek. Sait Sargın Tiyatrosu’nun sunacağı “İhanet” adlı tiyatro oyununun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı konuşma canlı olarak izlenecek. Saat: 00.13’da, 15 Temmuz’ u 16 Temmuz’a bağlayan gece tüm Camilerde Sela’lar okunacak ve Demokrasi Nöbeti gerçekleşecek.
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri 17 Temmuz 2020 Cuma günü saat 12.30’da ilimizdeki tüm camilerimizde Cuma Namazı öncesi şehitlerimizin ruhu için Kuran-ı Kerim okunması ve dualarının yapılması ile sona erecek. (HABER: Didem Ceylan)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN