15 bin genç Zafertepeye çıktı

2 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
571 defa okundu.
15 bin genç Zafertepeye çıktı

30 Ağustos Zafer Bayramında 15 bin genç Zafertepeye çıktı.

15 bin genç Zafertepeye çıktıGençlik ve Spor Bakanlığı, Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlandığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 92. yıldönümünde “Kocatepe’den Dumlupınar-Zafertepe’ye, Bağımsızlığa Giden Yolda” adı altında etkinlikler düzenledi.

25-30 Ağustos tarihlerinde düzenlenen etkinlikte kapsamında Kırşehir’den yaklaşık 80 kişilik bir grupla beraber  Afyonkarahisar ve Kütahya’da olmak üzere iki farklı program gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar programı kapsamında, 25 Ağustos’ta Afyon,  Kütahya ve çevre illerden katılan yaklaşık 3 bin genç Şuhut Atatürk Evi’nde bir araya geldi.

Törenin ardından şehir stadyumuna kadar Kırşehir’den katılan 80 kişilik grupla yürüyüş düzenlendi ve stadyumda çeşitli etkinlikler yapıldı.

”Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!.”

Kütahya programında ise Başkomutanlık Meydan Muharebesinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün ”Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir.

İleri!.” emrini verdiği karargâhın yerinde bulunan Dumlupınar İlk Hedef Anıtı önünde törenler düzenlendi.

Ayrıca, Kurtuluş Savaşı boyunca tüm cephelerde şehit düşen vatan evlatlarının anısına yapılan Dumlupınar Şehitliği’ne Mehter Takımı eşliğinde Kırşehir’den katılan 80 kişilik grupla beraber yüründü.

Dumlupınar Şehitliği’nde çeşitli etkinliklerin ve anma programının ardından törenler Zafertepe Anıtı’ndaki etkinliklerle devam etti.

15 bin Genç Zafertepe’ye çıktı

Zafertepeçalköy’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin sevk ve idare edildiği 1181 rakımlı tepede bulunan Zafertepe Anıtı’nda resmi törenler gerçekleştirildi. Törenlerin ardından 15 bin genç, Zafertepe Anıtı’ndan Tören Alanına yürüyüş gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen törenlerin ardından sanatçı Uğur Işılak konser verdi.

Konser sonrası Kırşehir’den katılan 80 kişilik grup Kırşehire dönüş yaptı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN