14 Yılın Ardından, 31 Mart Seçimi İçin İddialı Geliyor

18 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
722 defa okundu.
14 Yılın Ardından, 31 Mart Seçimi İçin İddialı Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Yerel Seçim için aday adaylığını CHP’den ilk olarak resmen duyuran Levent Akça, 2004 yılından 2018 yılına kadar çok şey değiştiğini söyledi.

14 Yılın Ardından, 31 Mart Seçimi İçin İddialı Geliyor

2004 yılında Belediye Başkanlığı için Aday olan Levent Akça, 31 Mart 2019 seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisinden ilk olarak resmen adaylığını duyurarak, aradan geçen 14 yıl içinde çok şey değiştiğini ve çok iddialı geldiğini söyledi. 2004 yılında seçimi kaybettik deyip bir köşeye çekilip oturmadık diyen Akça, birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

ARADAN GEÇEN 14 YILIN ARDINDAN 31 MART SEÇİMİ İÇİN İDDİALI

Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyet Başkanı, Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yanık’ı ziyaret eden Belediye Başkanı Aday Adayı Levent Akça, “Gruplarla siyaset yapmayı doğru bulmadığım için böyle bir çıkış yaptım” dedi.

“BU İLİN BİRLİĞE, BERABERLİĞE VE BAĞLILIĞA İHTİYACI VAR”

Belediye Başkanlığı için Aday Adayı olmamda hiçbir grubun, yapının ve yönelimin etkisi yok diyen Levent Akça,

“Ben partideki ve Kırşehir’de bulunan herkese eşit mesafedeyim. Bu ilin birliğe, beraberliğe ve bağlılığa ihtiyacı var. Gruplarla siyaset yapmayı doğru bulmadığım için böyle bir çıkış yaptım. 1800-1900 üye var. Bu üyelerin önüne sandık koyulsun, bunun için hâkim gözetiminde seçime gerek yok. Üye gelsin, oyunu özgürce kullansın. O sandıktan kim çıkarsa da herkes onun peşine düşsün, birlikte çalışsın. Aday o şekilde çıksın. Genel merkez de aday noktasında sağlıklı bir sonuç verir ama en sağlıklısı tabandır”

“SEÇİMİ KAYBETTİK DEYİP BİR KÖŞEYE ÇEKİLİP OTURMADIK”

14 yıllık bir bekleme süreci geçirdik. Bu sürecin içinde boş durmadık. Belediyecilik ile ilgili, Kırşehir ile ilgili, emeğimizi, çalışmalarımızı, mücadelemizi ortaya koyduk diyen Akça,

“Kırşehir ile ilgili, her mücadelenin içinde oldum. Seçimi kaybettik deyip bir köşeye çekilip oturmadık. İlimizin çocuklarına yardımcı olmak adına Yardım Derneği kurduk. Senelik 400’e yakın öğrenciye burs veriyoruz. Binlerce Kırşehirli öğrenciye burs verdik. Yetmedi Sendikacılığa devam ettik. Bu emek mücadelesinde sendika başkanlığına kadar yükseldik. Sendikamızın sendika başkanlığını aldık. Her problemin içinde yer aldık. Bundan sonra kendime ve birlikte çalışacağım arkadaşlarıma güveniyorum. Seçilirsek projelerimiz hazır”

“KIRŞEHİR’DE YAPILAN HİÇBİR PROJE İNSAN ODAKLI DEĞİL”

“20’inin üzerinde projem var. Projelerin tamamı, Fizibilite çalışmaları yapılmış, uzman ekipler tarafından görüşülmüş, uygulanabilir projeler. Projeleri söylemeye gerek yok ama Kırşehir’de yapılan hiçbir proje insan odaklı değil. Çok güzel kartpostal çekilebilir, çok güzel binalar yapılabilir ama orada insan nasıl yaşar, bir insan mutlu olur mu olmaz mı buralar düşünmeden yapılıyor. İnsanlar kentte gerçekten mutsuz. Biz insan odaklı projeler ile mutlu kenti yaratacağız. Kırşehir insanların güldüğü, mutlu olduğu, birbirini sevdiği saydığı bir kent olacak. AK Partilisi, MHP’lisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi, Saadet Partilisi yani herkes birbirini sevecek, sayacak”

“BUGÜN HİÇBİR ENGELLİMİZİN SOKAĞA ÇIKMAMASI LAZIM”

Büyük binalar yapmakla, bir kent mutlu olmaz, gelişmez, kalkınmaz diyen Akça,

“Kırşehir’in dokusunda bu var. Biz bu dokunun üzerine inşa edeceğiz. Bu noktada çalışmalar yapacağız. Büyük binalar yapmakla, taş yığınlar koymakla bir kent mutlu olmaz, gelişmez, kalkınmaz. Orada insanı nasıl koyarsan öyle yaşar. Yolu daralttılar, bisiklet yolu yaptılar, kaldırımı daralttılar. Dünyanın tüm medeni ülkelerinde yol yapılırken, bir tabela dahi konulurken, oradan geçecek engelli vatandaşlar düşünülerek yapılır. Bugün Allah korusun hiçbir engellimizin sokağa çıkmaması lazım. Çıkarsa can güvenliği sağlanmayabilir”

“ÖNCE BARIŞACAĞIZ, SONRA MUTLU OLACAĞIZ VE BİRLİKTE ÜRETECEĞİZ”

Bu kentte yaşayan tüm farklı görüşteki insanı, bir araya getirecek projelere öncelik verip, bu kentin insanını ayrıştırmayı bırakıp, birbirleri ile barıştırmayı seçeceğiz vurgusu yapan Akça, “Bu noktada çalışmalarımız oluyor. Önce barışacağız, sonra mutlu olacağız ve birlikte üreteceğiz.

“İLK YAPACAĞIM İŞ KIRŞEHİR’E ALZHEİMER BAKIM EVİ YAPMAK OLACAK”

Kırşehir halkı yaşanabilir kente öncelik vermesi gerekiyor diye konuşan Akça,

“Çağımızın bir hastalığı var, Alzheimer. Birçok insan evinde ya 3-4 bin lira maaş ile birini çalıştırmak zorunda kalıyor. Yâda kendisi eve mahkûm kalıyor. İlk yapacağım iş Kırşehir’e Alzheimer bakım evi yapmak olacak. Bu insanları bu sıkıntıdan kurtaracağız. Hem hastalarına bilinçli bakım yapacağız, hem de kişiler hastalarına rahatlıkla bakılmanın huzurunu yaşayacaklar. Buna benzer projeler ile devam edeceğiz”

“14 YILDA EKSİKLİKLERİMİ GİDERMEYE ÖZEN GÖSTERDİM”

“2004 yılında aday olduğumda 34 yaşındaydım. Eksikliklerim ve göremediklerim vardı. Bu kadar tecrübem yoktu. Siyaseten, hem yaşamsal anlamda birçok şeyi kavrayamamıştık. 2004 yılında seçimin yapılmasına 28 gün gibi bir süre vardı. Bu süre içinde ne kendimi, ne projemi, nede halkımız ile kucaklaşabildim. 14 yıldır halkım ile kucaklaşıp, birlikte olmaya özen gösterdim. Ankara caddesinden, Terme Caddesine kadar haftada bir defa beni görmeyen hemşerim yok. 2004 seçiminden sonra Memleketimi terk etmedim, memleketime hizmet etmeye devam ettim” diyerek aday adaylığı noktasında bir çok konuya değindi.

Anketler konusunda da açıklamalarda bulunan Akça, Parti tabanındaki oyun en iyi anket olduğunu düşündüğünü ifade etti.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN