Şampiyon 40 Şehirgücü’nden Başkan Ekicioğlu’na ziyaret

2 Temmuz 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
97 defa okundu.
Şampiyon 40 Şehirgücü’nden Başkan Ekicioğlu’na ziyaret

Şehrimizde düzenlenen U12 Kırşehir Futbol Şampiyonasında şampiyon olarak önemli bir başarıya imza atan 40 Şehirgücüspor Kulübü teknik heyeti idareciler ve sporcuların velileri, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu ziyaret etti.

14 Mayıs tarihinde başlayan ve müthiş bir heyecana sahne olan U12 Gençler Ligi’nde şampiyon olan 40 Şehirgücüspor U12 takımı desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na teşekkür ziyaretinde bulunuldu.

Belediye Binasında gerçekleştirilen ziyarette, 40 Şehirgücü Futbol Okulu Koordinatörü ve Kırşehir Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak, takımın antrenörü Sercan Uğurlu, Ömer Demiryol, sporcular ve sporcuların velileri hazır bulundu.

40 Şehirgücüspor U12 Futbol Takımı oyuncu, teknik heyet ve yönetimini elde edilen başarıdan dolayı kutlayan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu,“Gerek alt yapı gerekse de Kırşehir gençliğine verdiğiniz değerden dolayı tüm ekibi kutluyorum. Çok zor bir işi başardığınızı düşünüyorum. Gençleri kötü alışkanlıklar edinmesini sağlayıp onları futbol dünyasında yer vermeniz büyük bir hizmettir. Kırşehir’deki turnuvada şampiyon olup büyük bir başarı elde ettiniz. Onun için emeklerinizden, gayretlerinizden dolayı yöneticilerimiz ve hocalarımız olmak üzere bütün sporcularımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimizden beri spora ve sporculara desteğimizi hiç eksik etmedik. Kırşehir’imizin sporla anılan ve bu alanda marka bir şehir olmasını istiyoruz. Kulüplerimizin birçok branşta elde ettiği başarılar amacımıza adım adım yaklaştığımızı gösteriyor. Kırşehir Belediyesi olarak Kırşehir gençliğine hizmet eden tüm takımlara gerekli desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“CENTİLMENLİĞİ ELDEN BIRAKMAYIN”

Sözlerini, “Sporun ruhunda rekabet var ama sizler aynı zamanda Kırşehir’i temsil ediyorsunuz” diyerek sürdüren Başkan Ekicioğlu, “İl dışına gidip orada bölge turnuvasına katılacaksınız. Orada centilmence mücadele etmenizi istiyorum. Kırşehir’i temsil ediyorsunuz ve ilimizin Plakasını taşıyorsunuz. Ona yakışacak şekilde, centilmenliği elden bırakmadan mücadeleyi sürdüreceğinize inanıyorum. Çünkü spor ahlakı bizim en fazla önem verdiğimiz konulardan bir tanesi. Bir sporcu çok başarılı olabilir ama bizim için ahlaklı olması, centilmence mücadele etmesi her şeyden daha kıymetli. Kırşehir’i hakkıyla temsil edeceğinize inanıyorum. Bundan sonraki müsabakalarda da sizlere başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Kırşehir’de spora ve gençlere önem verdiklerini de belirten Başkan Ekicioğlu, “Biz Kırşehir belediyesi olarak gençlerimizin spor yapmaları ve sağlıklı olmaları için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Çünkü geleceğimizin teminatı gençlerimizin sağlıklı ve başarılı olmaları bizim en önemli hedefimizdir. Onların kötü alışkanlıklardan uzak olmalarını istiyoruz ve onları spora teşvik etmek için de her türlü çabayı harcıyoruz. Futbolda 2. Lig’te oynayan bir takımımız, 1. Lig’te oynayacak kadın hentbol takımımız ve voleybol takımımız var. Onların Kırşehirimizi en iyi şekilde temsil etmenin yanı sıra gençlerimiz için de önemli bir hedef olmalıdırlar. İnşallah yakın bir zamanda daha çok Kırşehirli sporcularımızın forma giydiği takımlarımız olacaktır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN