102. Yıl Dönümü Büyük Şerefle Anıyoruz

17 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
318 defa okundu.

-canakkale-savasi--sanli-tarihimizin-kahramanlik-destanlarindan-birisidir-

 

Kırşehir Türk Ocağı Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Doğan: “. Atatürk’ün Dediği Gibi İşini İyi Yapmaktır Vatanı Sevmek.”

 

Kırşehir Türk Ocağı Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Doğan 18 Mart Çanakkale Zafer ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Süleyman Doğan yaptığı açıklamada: “Çanakkale Savaşı, şanlı tarihimizin kahramanlık destanlarından birisidir. Tarihe altın ve övgü dolu harflerle yazılan bu destansı mücadelenin 102.yıl dönümünü büyük bir şerefle anmaktayız.
Çanakkale Savaşı o kadar büyük bir savaştır ki yokluğun varlığı, tahtanın demiri, imanın ihtirası yendiği; Mehmetçiğin düşmana mertçe savaşmanın ne demek olduğunu öğrettiği yerdir. Kendisi aç iken son lokmasını düşmanla paylaşan, İngilizlerin yaralı diye yaktığı kendi askerini, sırtına alıp taşıyan Mehmetçiğin, büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde belirttiği gibi “medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar’a” insanlığı öğrettiği yerdir Çanakkale.
Çanakkale savaşı, Türk Milleti’nin düşmanlarına vatan ve bayrak sevgisinin ne demek olduğunu; genci, yaşlısı, kadını, erkeği ile vatan sevgisi etrafından nasıl birleştiğini gösterdiği yüce bir er meydanıdır.
Vatanı sevmek ne demektir? Vatanı sevmek önce ecdadı tanımaktır. Boyundan büyük işler yapmış on beşlikleri bayrak düşmesin diye düşen yiğitleri, dönmeyi düşünmeyen Mehmetleri tanımaktır. Vatanı sevmek emanete sahip çıkmaktır. Bir yetimin gözlerinde bir ananın yüreğinden gelen vatan sağ olsun çığlığını duymaktır. Bir avuç toprakta binlerce şehidi görmektir, vatan sevgisi bir olmaktır, manevi değerlere sahip çıkmak kardeşim deyip sarılmaktır. Vatanı sevmek, ben size ölmeyi emrediyorum, diyen sesi işitmektir. Mevlana, Yunus, Ahi Evran olmaktır, emek harcamaktır. Atatürk’ün dediği gibi işini iyi yapmaktır vatanı sevmek.
Bu vesile Kırşehir Türk Ocağı Şubesi olarak Türk Milletinin Çanakkale Zaferi’ni ve Şehitler Haftası’nı bir kez daha kutluyor, bütün şehitlerimizi minnet, şükran ve saygıyla anıyor, kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun…Ne mutlu Türküm diyene…” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ
 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN