10 AY İÇİNDE BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

24 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
324 defa okundu.
10 AY İÇİNDE BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

neşet-ertaş-kültür-merkezi-inceleme-2-copy

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, hafta sonu eski sanayi sitesinde yapımı devam eden Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi inşaatına giderek incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında müteahhit firmadan bilgiler aldı

 

Kırşehir Belediyesi’nin projelerinden olan Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi çalışmaları hızla devam ediyor. Merkezin 10 ay içinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, hafta sonu eski sanayi sitesinde yapımı devam eden Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi inşaatına giderek çalışmalar hakkında müteahhit firmadan bilgiler aldı.
Bütün imkanları zorlayarak Neşet Ertaş Kültür Merkezi inşaatının 10 ay içinde tamamlanarak hizmete açmayı düşündüklerini ifade eden Başkan Yaşar Bahçeci, “Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi projesi; 250 ve 1000 kişilik çok amaçlı salonları, sergi alanları, arkeoloji müzesi, dernek odaları, kurs odaları, yönetim biriminin olduğu, modern tasarıma sahip 6000 m2 oturum alanına sahip olup 18000 m2 toplam inşaat alanına sahip” dedi.
Sosyal anlamda Kırşehir’e yakışan ve Kırşehir’in hak ettiği bir kültür merkezi yaptıklarının altını çizen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kırşehir’imiz yaptığımız hizmetler sayesinde büyüyüp gelişiyor. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezimiz ile vatandaşlarımızın sosyal anlamda eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Sosyal anlamda Kırşehir’e yakışan ve Kırşehir’in hak ettiği bir kültür merkezi yapıyoruz. Var olan Kültür Merkezimizin kapasitesi düşük olduğundan bu merkezimizle birlikte daha fazla kişiye hitap etmeyi düşünüyoruz. Sergi salonları, arkeoloji müzesi, dernek ve kurs odaları ile modern anlamda çok güzel bir kültür merkezimiz olacak. Tüm vatandaşlarımızın Kültür Merkezimizden yararlanarak kültürel ve sosyal etkinliklerle buluşmasını sağlayacağız. Kültür Merkezimiz tamamlandığında Kırşehir’imiz her anlamıyla kültürel aktivitelere doyacak. Yaptığımız hizmetler sayesinde Kırşehir büyüyüp gelişiyor, değişiyor, güzelleşiyor. Belediye olarak yaptığımız her projede Kırşehir’in değişmesi, yaşanabilir bir şehir olması için adımlar atıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN