10 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1624 defa okundu.

Ahi Evran Anadolu Lisesi Sayısal son sınıf öğrencisi Tolga Fatih Deveci 1 TL’ye Kırşehir halkının derdini dinliyor.

Lise Son Sınıf Öğrencisi Deveci, 1 TL’ye Dert Dinliyor

Sokak hayvanlılarının kış günlerini daha rahat sürdürebilmeleri için yaşından büyük dertler dinlemeye kalkan Ahi Evran Anadolu Lisesi Sayısal son sınıf öğrencisi 17’li Tolga Fatih Deveci, “1 TL’ye Kırşehir halkının derdini dinliyor.

VATANDAŞLAR İÇİNİ LİSE SON SINIF ÖĞRENCİSİNE DÖKÜYOR

Sokak Hayvanlarına yardım amaçlı bu projeye başladıklarını söyleyen Lise Son Sınıf Öğrencisi Deveci,

“17 Yaşındayım ve Kırşehirliyim. Ahi Evran Anadolu Lisesinde Sayısal son sınıf öğrencisiyim.

Sokak Hayvanlarına yardım amaçlı böyle bir projeyle yola çıktık. Sokak hayvanları kış geldiği için sokakta soğukta zor şartlar altında yaşamlarını sürdürüyor. Bizde ne yapabiliriz diye düşündük ve 1 TL’ye dert dinlemek aklımıza geldi. İnternetten gördüğümüz bu projeyi hayata geçirdik. Yiyecek ve içecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için yola koyulduk””

LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN TAKDİRLİK HAREKET

“Daha öncede yardım kampanyaları yapıyorduk. Çok fazla duyulmadı ama çeşitli projeler yürütüyoruz. 3 yıldır LÖSEV’e yardım etkinliği yapıyoruz. LÖSEV için toplam 7,500 Milyar para topladık. Onu da LÖSEV’e gönderdik”

“ÇAĞIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU İLETİŞİMSİZLİK”

Herkesin anlatmak istediği dertleri var diyen Deveci,

 “Ailemin de tek derdi benim galiba. Etraftaki insanların derdini dinlemek çok güzel. Çağımızda en büyük probleme insanların iletişim kuramaması. İletişim kuramadığımız için kavgalar, savaşlar çıkıyor. Neden insanlar derdini anlatmasın ki. Herkesin anlatmak istediği dertleri var.”

“12 KİŞİNİN DERDİNİ DİNLEDİK”

“Kırşehir halkı o kadar dertli ki kimse anlatmak istemiyor. Benim derdime kimse derman olmaz deyip en az 10 kişi geri gitti. Biz iki gruba bölündük. Diğer arkadaşlarımızla birlikte farklı yerlerde duruyoruz. Hepimiz toplamda 12 TL kazandık. Yani bize toplamda 12 kişi derdini anlatmış”

“KIRŞEHİR HALKI EKONOMİK SIKINTIDAN DERTLİ”

Bize derdini anlatan Kırşehir halkının hepsi Ekonomik sıkıntıdan dert yakındı diyen Deveci,

“Kışın gelmesiyle, Elektrik, Doğalgaz ve su faturasının yükleniyor olması asgari ücretle çalışanlar yetiştirmediklerinden ve geçinemediklerinden bahsediyorlar. Ben onların derdini dinliyorum ve yeri geliyor, bizde onlarla dertleniyoruz, yeri geliyor güldürmeye çalışıyoruz. Derdini anlatan teşekkür edip gidiyor. Dert dinlemek 1 TL. Özelse gideyim 2 TL. Enflasyon ile mücadelede ağaya beleş” dedi.

ÖZEL HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com