‘1 KASIM ÖNEMLİ BİR İMKAN’

10 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
612 defa okundu.
‘1 KASIM ÖNEMLİ BİR İMKAN’

indir

MHP Kırşehir Milletvekili Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk;“1 Kasım seçimleri, ülkemizin sıkıntılardan kurtulması için önemli bir imkân” diyerek yeniden aday adayı olduğunu duyurdu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Milletvekili Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26. Dönem milletvekilliği seçimleri için yeniden MHP Kırşehir Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

MHP Kırşehir Milletvekili Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, yaptığı açıklamada alınan erken seçim kararına ve yaşanan olaylara değindi. Türk;”Sizlerin de bildiği üzere tarafıma vermiş olduğunuz destek neticesinde 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimlerde Kırşehir Milletvekili olarak sizleri parlamentoda temsil hakkı kazandım. Ancak ortaya çıkan tablo ile yeni bir hükümet kurulması mümkün olmamış ve seçimlerin tekrarlanmasına karar verilmiştir.
Son 13 senedir yürütülen başarısız ve milli hassasiyetleri yeterli olmayan iç ve dış politikalar yüzünden ülkemiz sıkıntılı bir dönem geçirmektedir. Yürüttükleri, ‘çözüm süreci’ denilen garabet sonrasında terör örgütü güçlenmiş ve zemin bulmuştur. Hemen her gün şehit haberleri almaktayız. Her gün memleketimizin yiğit evlatlarını toprağa vermekteyiz. Her gün bir ocağa ateş düşmektedir. Şehirlerde yollar kesilmekte ve bölücü terör örgütü militanları tarafından kimlik kontrolü yapılmaktadır. Askerimiz kışlalarından, polisimiz de karakollarından çıkamaz durumdadır.
Diğer taraftan da izlenen yanlış ekonomi politikaları nedeni ile Türk Lirası, döviz karşısında değer kaybetmekte ve fiyatlar yükselmektedir. Emeklilerimiz aldığı maaş ile geçinememektedir. Çiftçimiz ürettiği malın karşılığını alamamaktadır. Esnafımız siftah yapmadan kepenk kapatmakta, ağır vergi yükü nedeni ile sürekli ezilmektedir. Sağlık, eğitim ve işgücü politikaları iflas etmiştir.
İzlenen yanlış dış politikalar nedeni ile hiçbir komşumuz ile aramız iyi değildir. Suriye ile savaşacağımıza dair her gün bir senaryo yazılmaktadır. İran ile ilişkilerimiz nerede ise kesilme noktasındadır. Avrupa Birliği politikamız iflas etmiş ve görüşmeler kesilme noktasına gelmiştir. Stratejik ortak dediğimiz ABD ile ilişkilerimiz milli çıkarlarımız gözetilmeden gerçekleşmektedir.
Özetle söylemek gerekirse Türkiye içerisinden çıkılması zor bir süreç yaşamaktadır. 1 Kasım’da tekrarlanacak seçimlerin, ülkemizin içinde olduğu bu sıkıntılardan kurtulması için önemli bir imkân olduğunu düşünüyorum. Milletimiz 1 Kasım’da bu kötü gidişe mutlaka dur diyecektir. Böylesine hassas bir dönemde ülkeme ve milletime hizmet edebilmek için yeniden milletvekili adayı oldum.
Kırşehir’de büyümüş yaşamış bir hemşehriniz olarak, milletimizin imkânları ile kurulmuş devletimizin okullarında eğitim aldım. Kendimi milletime karşı borçlu hissediyor ve daha fazla hizmet etmek istiyorum. Bu birikimimi siyaset alanında da kullanmak istiyorum. Bütün değerli hemşehrilemizin desteğini bekliyorum.” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN