KENT KONSEYİ AŞIKPAŞA TÜRBESİNİ İNCELEDİ

15 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
430 defa okundu.
  KENT KONSEYİ AŞIKPAŞA TÜRBESİNİ İNCELEDİ

 

k_smemo_asik_pasa_5

Kırşehir Kent Konseyi Aşıkpaşa Türbesindeki Aksaklıkları Yerinde İnceledi

Kırşehir Kent Konseyi Aşıkpaşa Türbesinde incelemelerde bulunarak aksaklıkları hakkında açıklama yaptı.Kırşehir Kent Konseyi yaptığı açıklamalarda: “Kırşehir Kent Konseyi olarak Kırşehir’in kültür varlıklarına sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bu çerçevede bundan 2 ay önce Sayın Valim ile Kırşehir’deki kültür varlıklarını gezmiştik. Kırşehir’deki kültür varlıklarının bazı aksaklıklarını Sayın Valim ile görmüştük ve bunlarla ilgili bir çalışma başlatacağına söz vermişti. Geçen günlerde görüşmemizde bu konuyla ilgili bir ödenek hazırladığını ve bu çalışmaları yapacağını belirtmişti. Kırşehir Kent Konseyi olarak Kırşehir’in tarihi, kültürel, sosyal değerlerine sahip çıkmaya çalışıyoruz.

Aşıkpaşa Türbesinde bazı aksaklıklar vardı. Bunun için buradayız. Aşıkpaşa Türbesi gözden uzak bir yerde. Şehrin dış kısmında yer alıyor. Bakımsız bir görüntüsü var. Özellikle yol üzerinden görünmeme gibi birkaç şikayetlerde var. Aslında ağaçlandırmanın yapılması güze ve hoş bir şey ama bazen hem mimariye zarar vermesi açısından hem de görüntüyü bozma açısından bir engel oluşmasına neden oluyor. Dolayısıyla burada böyle bir düzenleme yapılabilir. Kayseri-Ankara karayolu üzerinde bu güzel anıtın görülmesi sağlanabilir. Çünkü hem Kırşehir için hem Anadolu için önemli bir şahsiyet Aşıkpaşa. Türklerin Anadolu’da kalması ve kök salması için önemli şahsiyetlerden bir tanesi. Garipname eseri özellikle Türklerin geçmişi ve geleceği hakkında önemli bir eserdir. Buradaki yapının birçok sorunu var ama başlıca sorunu önemli bir yerde olması ama görünmüyor olması. Bir takım yenilikler yapılabilir, çözümler getirilebilir, çevre düzenlemesi yapılabilir. Özellikle mimarisinin elden geçirilmesi çok önemli. Arızalı olan çatlak olan yerler var. Onların düzeltilmesi elzemdir. Özellikle üst kısımlarda ve yan taraflarda gördük. Artık bunların hepsinin ele alınması mecburi hale gelmiş durumda. Tabi buradaki ağaçlandırmanın güzel olduğunu söyledik ama bir yandan da mimariye zarar verdiğini de belirtelim. Buradaki Çam Ağaçlarının kökleri binaya yakın olduğu taktirde alt yapısına önemli ölçüde zarar verecektir. Dediğimiz gibi görülmesi gereken bir yerdedir görünemez haldedir ama sonuçta ışıklandırılması da çok önemlidir. Biran önce ışıklandırılma yapılması önemli bir sorunu halledecektir. İçeri girerken kapının açılmadığını ve zor açıldığını gördük. Menteşesi yok bu menteşenin tarihi bir kapı olduğundan herkes tarafından yapılması da mümkün değil. Yetkililerin bu konuya da el atması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On