Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Duyurdu

9 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
803 defa okundu.

 

sanayi-sicil-belgesi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü 2016 Yılı Yıllık İşletme Cetveli Verilmesi Hakkında Açıklama Yaptı

Valilik Basın Bürosu

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Sanayi Sicil Belgesi’ne sahip işletmelere duyuru yaptı. 2016 yılı yıllık işletme cetvelinin verilmesi hakkında açıklama yapan Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü: “6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5 inci maddesi gereği, Sanayi Sicil Belgesine sahip işletmeler, her takvim yılı başından itibaren ilk dört ay içerisinde (01 Ocak’tan 30 Nisan sonuna kadar) bir önceki yıla ait Yıllık işletme cetvelini vermeleri gerekmektedir.

Buna göre İlimizde bulunan Sanayi Sicil Belgeli işletmelerin 01 Ocak- 30 Nisan 2017 tarihleri arasında 2016 yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık işletme cetvellerini, e-Devlet kapısı veya Bakanlığımız (http://sanayisicil.sanayi.gov.tr) internet adresine giriş yaparak “Sanayi Sicil Bilgi Sistemi ” üzerinden elektronik ortamda vermeleri gerekmektedir.

Yıllık işletme cetvelini her yıl Nisan ayı sonuna kadar vermeyen işletme sahiplerine, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 9 uncu maddesi gereğince idari para cezası uygulanacaktır.

Diğer taraftan, Sanayi Sicil Belgelerinin belge tarihi itibariyle iki yılda bir vize ettirilmesi zorunludur. Bu nedenle Yıllık İşletme Cetveli verecek olan firmaların, belgelerinin vize tarihi gelmiş ise, vize işlemleri için belge aslı ve tanzim edilen yıllık işletme cetveli ile birlikte İl Müdürlüğümüze başvuruda bulunması gerekmektedir.

Yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve herhangi bir mağduriyete sebebiyet verilmemesi açısından, gereken hassasiyetin gösterilmesi, tereddüde düşülmesi halinde, Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğümüz ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN