​“Arı Yetiştiriciliği” Eğitimi

16 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
444 defa okundu.

balarısı ve kop

Kırşehir’de  Konya Ovası Projesi (KOP) Kapsamında “Arı Yetiştiriciliği” Eğitimi Düzenlendi

 

Konya Ovası Projesi  (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca düzenlenen ve Konya Ovası Projesi (KOP) Tarımsal Eğitim ve yayım Projesi kapsamında Kırşehir, Aksaray ve Yozgat arıcıları ile teknik personelin katılımıyla Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Toplantı salonunda Prof Dr. Muhsin Doğaroğlu tarafından “Arı Yetiştiriciliği” konusunda sunum yapıldı.

Kırşehir Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Selim Özbay yaptığı konuşmada “İlimiz coğrafyasının arı yetiştiriciliği yapmaya elverişli olduğu, bitki ve flora bakımından zengin olan ilimizde gezgin arıcılık ile üretimin 2,5 aya kadar çıkartılabileceği bilgisini vermiştir.” ifadelerini kullandı

Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancıık İl Müdürü Kenan Şahin ise konuşmasında: “Arıcılık Anadolu insanının bir geleneği olarak çok uzun zamandan beri yapılmaktadır, bu günki teknik anlamda başlı başına tarımsal uğraş ve üretim dalı olan arıcılıkta en az masrafla en yüksek gelirin sağlanması amaçlanmalıdır. Teknik ve başarı birbirine bağlı iki temel unsurdur. Bu iki temel unsurun düzeyi arıcılıktan sağlanacak gelirin düzeyini belirlemektedir.”dedi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN