• Dolar Alış / Satış: 4.749 / 4.757
  • Euro Alış / Satış: 5.493 / 5.503
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Zehirli Yem İle Güvercinleri Telef Ediyorlar

24 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
198 defa okundu.

Kırşehir İli Merkezinde Bulunan ve Kuşların Uğrak Yeri Olan Alanlara Zehirli Yem Bırakarak Yüzlerce Güvercinin Telef Olmasına Neden Olan Kimliği Belirsiz Kişi Yada Kişiler Yurttaşların Tepkisini Çekti

Evlerin çatılarına ve buna benzer bir çok alana kuşlar ve güvercinler gelmesin diye kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından zehirli yem bırakılarak yüzlerce güvercin telef ediliyor. Zehirli yemi yiyen güvercinler vatandaşların gözünün önünde can çekişip hayatını kaybederken vatandaşlar tarafından bunu yapanların vicdanı var mı ki diye sitem ettiriyor.

Şehir merkezinde yaşanan güvercinlerin zehirlenmesi olayına tepki gösteren yurttaşlar, “Sokaklara ve meydanlara zehirli yiyecekler atarak kuşların ölümüne sebep olmak, çevre ve insan sağlığı açısından uygun değil. Bu yapılan insanlığa yakışmıyor. Evlerinin çatısına gelip ses yapıyor diye evlerini çatılarına zehirli yem bırakarak hayvanları telef ediyorlar. Sonuçta o da Allah’u Tealanın verdiği bir can, bir canlıya bu denli acımasızca kıymak gerçekten hiç hoş olmayan davranışlar. Güvercinler yemi yedikten sonra gözümüzün önünde can çekişiyor ve bu bizleri yani hayvan severleri derinden üzüyor. Emniyet güçlerimiz ve belediye zabıta ekiplerimiz olayın faillerini bulmak için koordineli bir çalışma yaparak sonuca biran önce ulaşmalıdırlar. Bunu yapanların yakalanarak haklarında yasal işlem yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştular.

HABER: ASLIHAN BUYRUK

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN