• Dolar Alış / Satış: 4.749 / 4.757
  • Euro Alış / Satış: 5.493 / 5.503
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Zayıflamak İsterken Bu Tuzağa Düşmeyin!

23 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
202 defa okundu.

Adana’da İnternetten Aldığı Zayıflama İlacını Kullanan Bir Kişinin Yaşamını Yitirmesi Sonucu İlimizde Bulunan Vatandaşlarda Endişe Duymaya Başladı.

 

İnternet üzerinden satın aldığı Çin malı zayıflama hapından kullanan Adanalı tekniker Mustafa Yiğit, fenalaşarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yiğit’in internet üzerinden aldığı ilaç yüzünden hayatını kaybetmesi sonucu tüm illerde olduğu gibi ilimizde bulunan ve zayıflamak isteyen vatandaşlarımızın da gözünü korkuttu. Hava sıcaklıklarının 39 dereceyi gördüğü ilimizde tatil hayalleri kuran ve tatile giden birçok insan hayalini kurduğu ince ve zarif bir bedene erişmek için hırs yapınca çözümü zayıflama ilaçlarında arıyor. Fakat Uzmanlar tarafından bugüne kadar Türkiye’de çeşitli mecralar aracılığı ile “zayıflama haplarını” satın alan kişiler ya kilo aldı ya da ciddi sağlık sorunları yaşadığını belirtiyor. Uzmanların Asıl dikkat çektikleri nokta ise satın alınan ilaçların birçoğunun orijinal olmadığı.

“ZAYIFLAMA İLACI DEĞİL TARIM İLACI”

Adana’da yaşanan bu olay sonrası vatandaşlara uyarılarda bulunan Uzmanlar; “İnsanlara zayıflamak için ağızdan alınan ilaçları kullanmamaları yönünde tavsiyelerde bulundu. Uzmanlar; “Merdiven altı satılan bu ilaçların bir an önce yasaklanması gerekiyor. Başka canların yanmaması için herkesi duyarlı olmaya çağırıyorum. Bu ilaçlar bildiğiniz tarım ilacı. Göbek yağlarını eritiyor ancak insanı öldürüyor. Gençleri ve diyet yapmak isteyenleri uyarıyorum, bu ilaçları kullanmayın” ifadelerini kullandı.

Fit bir vücuda kavuşmak için her türlü yolu deneyenler şok zayıflama ve kolay zayıflama adı altında sunulan ilaçların yan etkilerine ve zararlarına pek bakmıyor diyen Uzmanlar; “Gelen şikayetlere göre zayıflama haplarını kullanan kişiler kalp atışının hızlanması, yüksek tansiyon şikayetleri, aşırı terleme, kabızlık, uykusuzluk, aşırı susama, baş dönmesi, ellerde ve ayaklarda karıncalanma-uyuşukluk, burunda tıkanıklık hissi, baş ağrıları nöbetleri, kaygı hali, ağız kuruluğu gibi şikayetlerde bulunuyor. Sık kilo alıp verme sonucunda da kişilerin metabolizma hızları yavaşlıyor, vücudun yağ dokusu artıyor kas, su ve yağsız doku oranı azalıyor ve bağışıklık sistemi zayıflıyor ve hastalıklara karşı vücut direnci zayıflayabiliyor. Eczane ve marketlerde satılan ilaç olmayan ürünler de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından ruhsatlıdır. Oysa bu ürünler Sağlık Bakanlığından ruhsat almalıdır” uyarılarında bulundu.
“MİLLİ VÜCUT GELİŞTİRME SPORCUSU DA 2013 YILINDA BU İLAÇTAN ÖLMÜŞTÜ”

Aynı ilacı kullanan Milli vücut geliştirme sporcusu Şahin İrencin de henüz 30 yaşındayken bu ilaç yüzünden 15 Ekim 2013 tarihinde hayatını kaybettiği kaydedildi.

UZMANLAR DNP İLAÇLARINI ZEHİR OLARAK TANIMLIYOR

“DNP ilk olarak 1900’lü yılların başında keşfedildi ve 1930’ların başında pazardaki önde gelen yağ kaybı ilaçlarından biri haline geldi. Çok etkilidir, şimdiye kadar geliştirilmiş en etkili yağ brülörü olabilir. Etkinliğinin ötesinde, DNP, ABD’de şimdiye kadar kullanılabilecek ilk yağ kaybı ilacını da temsil etmektedir. Ancak, ilaç pazarındaki ömrü kısa ömürlü olmuştur. 1938 yılında ABD iki kişinin ölmesinin ardından DNP tehlikeli olması nedeniyle piyasadan çıkarılmıştır. Resmi olarak 2,4-Dinitrophenol olarak bilinen DNP, endüstriyel bir kimyasal olarak sınıflandırılmıştır. Bileşik basınç uygulanan ahşabın içinde, fotojenin geliştirilmesinde ve böcek öldürücü olarak kullanılan çeşitli boyalardaki mantar ilacı olarak bulunabilir. Resmi olarak, endüstriyel bir kimyasal olup DNP saf bir zehir etkisi oluşturur. Bir yağ kaybı ilaç olarak DNP, vücudun sıcaklığını önemli ölçüde arttırarak işlev görür. Bu da dramatik olarak vücudun metabolizma hızını arttırır ve hızlanan yağ kaybı meydana gelir. Bu Bileşik çok güçlü olup doğrudan vücut yağını yakarak direkt olarak aşırı lipolizi teşvik eder. Sadece zayıflama değil. DNP aktif olarak oksidatif fosforilasyonun ayrışmasını sağlar ve bu da aşırı lipolizi önler. Doğrudan ve gerçek yağ kaybı oluşturur. DNP’nin işleyen süreci muazzam derecede basitken, muazzam derecede etkili ve eşit derecede tehlikelidir. Aslen bir tarım ilacı, yani zehirdir”.

HABR: ASLIHAN BUYRUK

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN