• Dolar Alış / Satış: 4.715 / 4.724
  • Euro Alış / Satış: 5.467 / 5.477
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Vali Şentürk’ten Ziyaret

6 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
164 defa okundu.

Vali Necati Şentürk İl Göç İdaresini Ziyaret Etti

Vali Necati Şentürk, yeni yerinde hizmet vermeye başlayan İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde İl Göç İdaresi Müdürü Osman Demir’den bilgiler alan Vali Necati Şentürk, milletimizin şefkatine sığınan göçmenlere en iyi şartlarda hizmet verildiğini söyledi.

Evlerinden, yurtlarından ve topraklarından sürülen mazlum ve mağdur insanların sığındığı ülkelerin başında Türkiye Cumhuriyeti devletinin geldiğini belirten Vali Necati Şentürk; “Günümüzde dünyanın yaşadığı en önemli sıkıntıların başında göç konusu gelmektedir. Hepimizin yakından takip ettiği gibi dünya ülkeleri arasında en çok göçmen kabul eden ülke Türkiye’dir. Son derece güvenli, kardeşlik hukukunun, yardımlaşma ve dayanışma duygusunun en üst seviyede olduğu ilimizde de 12 bin civarında göçmen yaşıyor. Ülke ve il olarak ecdadımıza yakışan bir şekilde göçmenlere kapılarımızı açtık, sofralarımızı onlarla paylaştık. Bunun yanı sıra devlet olarak ülkemize sığınan mazlumlara şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da din, dil ve ırk farkı gözetilmeden eşit şekilde hizmet veriyoruz. Kaliteli bir kamu hizmetinin olmazsa olmazı fizikî mekânlardır. Bu anlayışla İl Göç İdaresi Müdürlüğümüzü fiziki olarak modern bir yapıya sahip olan yeni binasına taşıdık.  Burada göçmenlere daha kaliteli ve daha hızlı hizmet verme imkânına sahip olduk. Zaten, Göç İdaresi Müdürlüğü’müzün ilimizde yaptığı çalışmaları diğer illere örnek gösterilecek seviyededir. Valilik olarak da kurumumuzun her türlü ihtiyacına cevap veriyoruz.” dedi.

İl Göç İdaresi Müdür Vekili Osman Demir’den kurumda yürütülen hizmetler hakkında detaylı bilgiler alan Vali Necati Şentürk’ün ziyareti, iş için kuruma gelen göçmenleri dinlemesi ile sona erdi.

VALİLİK BASIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN