• Dolar Alış / Satış: 4.752 / 4.761
  • Euro Alış / Satış: 5.483 / 5.493
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Ülkemizin 40 Yıldır Mücadele Ettiği Sorun Var

7 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
261 defa okundu.

BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç (ortada), Kırşehir İl Başkanlığı’nı ziyaretinin ardından bir restoranda gazetecilere açıklamada bulundu. ( Serkan Güner – Anadolu Ajansı )

“Herkesi Kucaklayabilecek Yeni Bir Yapılanmayı Oluşturmak, Küskünümüzü, Dargınımızı, Balkondan Bakanımızı Bir Araya Getirmek İçin Neler Yapmamız Gerektiğini Konuşmak Üzere Çalışma Yapıyoruz.”

BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ndeki referandum kararına ilişkin, “Türkiye’nin buraya kayıtsız kalmaması lazım. İran, Irak ve tüm dünya ülkeleriyle bir araya gelip, en azından komşu ülkelerden hiç kimse yanaşmıyorsa, Türkiye’nin sonucu ne olursa olsun bu referandumu engelleme gibi bir mecburiyeti vardır.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şendiller ve MKYK üyeleriyle partisinin Kırşehir İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Tunç, bir restoranda gazetecilere yaptığı açıklamada, parti olarak herkesi kucaklayacak yeniden yapılanmanın çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Bu kapsamda Kırşehir’e geldiklerini ifade eden Tunç, “Herkesi kucaklayabilecek yeni bir yapılanmayı oluşturmak, küskünümüzü, dargınımızı, balkondan bakanımızı bir araya getirmek için neler yapmamız gerektiğini konuşmak üzere çalışma yapıyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’nin önemli süreçlerden geçtiğini ve olağanüstü dönemler yaşadığının bilinci içerisinde olduklarını vurgulayan Tunç, şunları kaydetti:

“Ülkemiz, kurtuluş harbinden sonra çok sıkıntılar yaşadı ama belki bugün o günlerden çok daha sıkıntılı günler yaşıyor. Bu ülkenin 40 yılı aşkın mücadele ettiği bir PKK belası var, hala onunla mücadeleye devam ediyoruz. Her gün hala şehit ve yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah gani gani rahmet eylesin. Gazilerimize, yaralılarımıza da Allah şifa versin. Komşumuz olan Irak’ın kuzeyinde başlatılan, aylardır gündeme getirilen, düğmeye basılmış olan bir referandum durumu var. Türkiye’nin buraya kayıtsız kalmaması lazım. İran, Irak ve tüm dünya ülkeleriyle bir araya gelip, en azından komşu ülkelerden hiç kimse yanaşmıyorsa Türkiye’nin sonucu ne olursa olsun bu referandumu engelleme gibi bir mecburiyeti vardır.”

HABER: AA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN