• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • KIRSEHIR:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • KIRSEHIR:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Trafik Komisyonu Görmüyor Mu?

11 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
327 defa okundu.

Geçtiğimiz Günlerde Gündeme Getirdiğimiz Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Önüne Açılan Çiçek Satış Merkezinin Trafiği Felç Etmesi Konusu Hala Duyarsız Kaldı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi girişine yapılan Berrin Çiçekçilik, çiçek satış merkezi vatandaşlar tarafından büyük tepkiye neden olmuştu. Çok uygunsuz bir yerde trafiğin yoğunlukla bulunduğu bir alana çiçek satış merkezinin açılması trafiği daha da kötü bir hal almasına neden oldu. Geliş ve gidiş yol güzergâhı üzerinde birde çiçek satış merkezinin bulunup vatandaşların çiçek vb. gibi ürünler almak için yol kenarında durması trafiği daha da felç etti. Birçok kazaların olmasına neden olan bu yolda birde çiçek satış merkezinin trafiği felç etmesi sonucu buraya kimin nasıl ruhsat verdiği tartışılırken vatandaşlar bu konunun duyarsız kaldığını bir kez daha gündeme getirdi. Neden hala çözüm bulunmuyor diye sitem eden sürücüler ve vatandaşlar Gazetemiz 40 Arena Muhabirine şunları söyledi; “Geçtiğimiz günlerde de biz bu konuyu üzerine basa basa söyledik. Zaten trafiğin felç olduğu bir yerde, hatta ve hatta ölümcül kazaların bile olduğu bir yerde neden bu denli saçma bir yere ruhsat verdiklerini anlayamıyoruz. Yetkililere yardım çağrısında bulunmuştuk fakat hala bir çözüm bulunmadı. Geçmişte ölümcül kazalara kadar neden olan bir alanda trafiğin aksamasına neden olacak bir alana çiçek satış merkezinin açılması hangi akla mantığa sığınarak yapıldı anlamış değiliz. Tahlil vermek isteyen Hasta yakınları ve hastalar hastaneye gitmesi gerekirken trafiğin felç olmasına neden olan çiçek satış merkezi çok mantıksız bir alana yapılarak, vatandaşların çiçek almak için birde oraya araçlarını daracık bir alanda araçlarını yolun kenarına park edince yolu daha da daralttığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“HALA BİR ÇÖZÜM BULUNMUYOR”

Gazetemiz 40 Arena’ya açıklamalarda bulunan hastalar ve hasta yakınları, tepkilerini ise şu şekilde dile getirdi; “hastanenin giriş kapısının bulunduğu alana bu şekilde çokta gerekli olmayan bir çiçek satış merkezinin açılması hangi akla hizmet bir mantık olduğu bizleri düşündürüyor. Yol zaten daracık, bir de çiçek satış merkezinden çiçek almak isteyen vatandaşlar, buraya araçlarını park ederek dar olan bu yolun daha da daralmasına neden oluyor. Adeta yol tek şeritte düşüyor. Geçmişte burada birçok ölümcül kazaların olduğu bu alanda bu denli bir çiçek satış merkezinin daha geniş ve güzel bir alana yani hastaları ve hasta yakınlarını zor durumda bırakamayacak bir alana yapmaları mantıklı olurdu. Acile gelmek isteyen vatandaşlar buradan geçmek için deyim yerindeyse adeta kırk takla atıyor ki bu aciliyet gerektiren bir durum yani şakası olmayan bir durum. Şakaya gelmez nasıl olurda buraya mantıksızlık içeren bir alana çiçek satış merkezi açılır aklım almıyor. Yetkililerin bu konuyu bir an önce çözüm üretmelerini istedik fakat hala bir çözüm bulunmadı. Hayır, yani anlayamıyorum, burayı Trafik Komisyonu da mı görmüyor. Artık birileri bir şekilde görsün ve lütfen buraya biran önce çözüm bulunsun, hastalar ve hasta yakınları bu kadar zor bir duruma düşmesin” şeklinde konuştular.

HABER: SERHAT ERDOĞAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN