• Dolar Alış / Satış: 4.752 / 4.761
  • Euro Alış / Satış: 5.483 / 5.493
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Süreç Devam Ediyor

8 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
186 defa okundu.

Bütün Mesele Tapuların Toplu Konut İdaresi’ne Teslim Edilmesi ve Devrinden Sonra Hemen Projedeki Tadilatların Yapılıp Hemen Parsel Yapılıp İhaleye Çıkacak Olması.

Özbağ Kasabası’nda yaptırılacak olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Konutları için açıklamalarda bulunan Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay, “TOKİ ile ilgili süreç devam ediyor. Sıkıntımız yok. Oradaki tek sıkıntımız Milli Emlak’a ait arazilerin TOKİ’ye devri gerekiyor” dedi.
Özbağ Belediye Başkanı Ay, açıklamasında şunları kaydetti: “Biz oraya 936 tane talep topladık. Süreç uzayınca dedikodular yayılıyor. Vatandaşlarımız rahat olsunlar. Biz onlara iki üç ay önce TOKİ’deki süreç devam ediyor diye bildiride bulunduk. Bize göre bir sıkıntı yok. Bayramdan önce Toplu Konut İdaresi’ndeki idarecileriyle de görüştük. Bütün mesele tapuların Toplu Konut İdaresi’ne teslim edilmesi ve devrinden sonra hemen projedeki tadilatların yapılıp hemen parsel yapılıp ihaleye çıkacak olması. Daha önce bu arazilerin devri Kırşehir İl Defterdarlığı tarafından yapılıyordu. Daha sonra bu işlem bakanlığa geçti. Bu tapu belgelerinin bizzat başbakanımızın imzalaması gerekiyor. Bunun içinde önce tarım Bakanı, Maliye Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı ve en sonunda da Başbakanımızın imzası gerekiyor. Ankara ziyaretimizde tarım bakanlığında özel kalemde sayın Tarım Bakanına sunmak üzere evraklarımız bekliyor. İmzalanınca da bize bilgi verecekler. Bu durum Özbağ Belediyesi’nin iş takipsizliğinden kaynaklanan bir durum değildir. Daha önceki bakanımız evrakları bekletmişti ama yeni bakanımız imzalayacağını teyit etti. Ben bu TOKİ’yi tamamlayacağım. Vatandaşlarımız rahat olsunlar. Bizim ağzımızdan resmi bir açıklama olmadığı halde yapılan açıklamalara vatandaşlarımızın itibar etmesini istemiyoruz. TOKİ bizim hedefimiz. İnşallah devir işlemleri yapıldıktan sonra sürecin hızlı işleyeceğine inanıyorum. Tek kalemde on beş gün içerisinde 936 konut satan tek belediyeyiz. Bu yüzden vatandaşlarımız rahat olsunlar. Sürecin uzayacağını tahmin edemedik. Bakan değişikliği oldu. Devir işlemlerinin Kırşehir İl Defterdarlığı’ndan alınıp Başbakanlığa verilmesi sürecin uzamasına sebep oldu. Vatandaşlarımız rahat olsun. Eğer olumsuz bir şey olacak olursa dedikoduya mahal bırakmadan yazılı ve görsel basında siz değerli hemşerilerimize açıklama yaparız. Sadece süreç bizi zorluyor. Bunu da vekillerimizle takip ediyoruz. Sorunu aşacağımızı düşünüyorum. Burada kişiye devir yok. Kurumun arsası diğer kuruma geçecek. Sonuçta vatandaşlarımıza hizmet sunmuş olacağız. Ama zamana ihtiyacımız var. İnşaat başladığında bu işin 8-10 ay içerisinde biteceğini tahmin ediyorum. Tek katlı konut olduğu için kısa sürede işin içinden çıkarız diye düşünüyorum. Bizleri ümitle ve özveriyle bekleyen insanlara hak veriyorum. Vatandaşlarımız endişeye kapılmasın. Toplu konut idaresine yine bir ziyaretimiz olacak ve bu konuyu yine orada dile getireceğiz. İnşallah başarırız. Vatandaşlarımız da bizler de mutlu oluruz.”

HABER MERKEZİ

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN