• Dolar Alış / Satış: 4.749 / 4.757
  • Euro Alış / Satış: 5.493 / 5.503
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Performans-Besyo Çok Başarılı

25 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
175 defa okundu.

Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu’nda Özel Yetenek Sınavlarından Performans Beden Eğitiminde Önemli İşler Yapıyor

Kırşehir gençlerinin Beden Eğitimi Öğretmeni (BESYO), Antrenör, Polis, Astsubay ve Subay olarak ülkemize hizmet eden bireyler kazandırarak çok önemli işler yapan Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu, Kırşehir’in çocuklarının çeşitli illerde beden eğitimi öğretmeni, antrenör, polis ve askeriyede görev yapabilmelerini sağlamanın gururunu yaşıyor, yaşatıyor.

Kırşehir’de 16 yıldır öğrencileri eğitim hayatına hazırlayan ve yeteneklerin keşfedilmesinin yanı sıra geliştirilmesini sağlayan Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu, 2017‐2018 eğitim‐öğretim yılı kurslarını başlattı. Yaklaşık 16 yıldır Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Askeriye, Polis Meslek Eğitim Merkezi ve spor liselerine öğrenci hazırlayan Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu, antrenmanları devam ediyor.

Haftanın 6 günü atletizm, kuvvet, koordinasyon ve diğer branşlarda çalışmalarına devam eden Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu’nda özel yetenek sınavlarından performans beden eğitiminde önemli işler yapıyor.

Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu’nun eğitimleriyle ülkemizin dört bir yanında Kırşehirli gençlerin devlet hizmetinde yer almalarının sağlanmasının ilimiz Kırşehir açısından önemli bir kazanım olduğu değerlendirilirken, Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu yetkilileri tarafından yapılan açıklamada da, “4‐5 ay zorlu bir süreç bizleri bekliyor. Umarım güzel bir çalışma dönemi geçirir, başarılı oluruz. Kazandırdığımız öğrencilerimizin kendini geliştirerek Milli Takım’da görev almaları ve başarılı olmaları bizleri gururlandırıyor” denildi.

Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu antrenörü Adem Doğan yaptığı açıklamada, “16 yılı geride bıraktığımı ve 17.yıla hızla giriş yaptığımız bu sezon 500’den fazla öğrenciyi 4 yıllık bölümleri olan Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği, Antrenörlük, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon Bölümleri ve Spor Liseleri, PMYO, Astsubay MYO ve Harp Akademilerine kazandırmanın onurunu gururu yaşamaktayız. YGS’den alacağınız herhangi bir puan türü fark etmez sizin 140 ve üzeri puan alarak bizimle sürecek 6 aylık antrenman programlarına sizlerin katılımıyla her yıl olduğu gibi tecrübe ve deneyimlerimizle branşa özgü birebir antrenmanlarla, testler yaparak öğrencilerimizin gireceği üniversitelerin belirlenmesi adına başarılı olmak için yapılması gereken her şeyi yapmaktan kaçınmayan bir ekip ruhuyla çalışmaktayız.“13 yıldır Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, Askeriye, Polis Meslek Eğitim Merkezi, Spor Liselerine öğrenci hazırlayan Performans Beden Eğitimi Hazırlık Kursu, antrenmanları devam ediyor. Haftanın 6günü atletizm, kuvvet, koordinasyon, branş çalışmalarımız devam ediyor. Özel yetenek sınavlarında performans beden eğitimi önemli işler yapıyor. Kırşehir’in evlatlarını beden eğitimi öğretmeni, antrenör, polis, astsubay ve subay olarak hizmete kazandırmak çok önemli. 4‐5 ay zorlu bir süreç bizleri bekliyor, umarız güzel bir çalışma dönemi geçirir, başarılı oluruz. Kazandırdığımız öğrencilerimizin kendini geliştirerek Milli Takım’da görev almaları ve başarılı olmaları bizleri gururlandırıyor. Askeriye’de, Milli Eğitim’de, Emniyet Müdürlüğü’nde, Spor Genel Müdürlüğü’nde görev yapan öğrencilerimize meslek hayatlarında başarılar diliyoruz” dedi.

HABER: SERHAT ERDOĞAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN