• Dolar Alış / Satış: 4.715 / 4.724
  • Euro Alış / Satış: 5.467 / 5.477
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Osman Arslan Hatırlatma Yaptı

29 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
188 defa okundu.

31 Ağustos Perşembe Günü, Yani Arefe Günü Sabah Namazından İtibaren Başlayarak Bayramın 4. Günü 4 Eylül Pazartesi Günü İkindi Namazı Sonunda Sona Erecek Teşrik Tekbirlerini Getirmeyi Unutmayalım

Kırşehir Müftüsü Osman Arslan, arefe günü sabah namazından itibaren bayramın dördüncü günü ikindi namazına kadar teşrik tekbirlerini yerine getirmenin vacip olduğunu söyledi. Osman Arslan yaptığı açıklamada: “Kurban Bayramı günlerinde farz namazlardan sonra getirilen teşrik tekbirleri, arefe günü sabah namazından itibaren yapılabilecek. 31 Ağustos Perşembe günü, yani arefe günü sabah namazından itibaren başlayarak bayramın 4. günü 4 Eylül Pazartesi günü ikindi namazı sonunda sona erecek teşrik tekbirlerini getirmeyi unutmayalım. “Allâhu Ekber, Allâhu Ekber, Lâ İlahe İllallâhu Vallâhu Ekber. Allâhu Ekber VelillâhiI’hamd” denilerek yerine getirilen teşrik tekbirlerinin ister cemaat, istenirse de yalnız yapılabileceği belirterek sözlerine şöyle devam etti. Kurban Bayramı ile ilgili önemli görevlerimizden birisi de teşrik tekbirleridir. Bu hemen herkesin bildiği bir tekbirdir zaten. Gerek tek, gerekse cemaatle kılınsın müminler bir defa olmak üzere şöyle diyoruz; ‘Allâhu Ekber, Allâhu Ekber, Lâ İlahe İllallâhu Vallâhu Ekber. Allâhu Ekber VelillâhiI’hamd.’ Bu vaciptir, kadın, erkek, yolcu olsun olmasın tüm Müslümanlar namaz kıldığında farz namazlarımızın arkasından bir defa bu tekbiri söylemek vaciptir. O anda söylemeyip unutursa sonra uygun zamanda hatırına geldiği zaman içinden, kendi duyacak sesle söylemesi gerekiyor. Bunun önemle bilinmesi gerekiyor.

Kırşehir’de Bayram namazı Cuma günü (01.09.2017) 06.51 ‘de kılınacaktır. Kırşehir halkına hayırlı ve huzurlu bayramlar diliyorum.” dedi.

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN