• Dolar Alış / Satış: 4.752 / 4.761
  • Euro Alış / Satış: 5.483 / 5.493
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Neşet Ertaş Anılacak

9 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
303 defa okundu.

“Bozkırın Tezenesi” Abdallık Geleneğinin En Büyük Temsilcilerinden Kırşehirli Sanatçı Neşet Ertaş  Ölüm Yıl Dönümünde Anılacak

Maltepe Belediyesi yeni sanat sezonuna, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenleyeceği etkinliklerle merhaba diyor.  Etkinliklerde, kabri Kırşehir’de bulunan Bozlak Sanatçısı Neşet Ertaş  anılacak.
Maltepe Belediyesi yeni sanat sezonuna, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezinde düzenleyeceği etkinliklerle merhaba diyor. Maltepe Belediyesinin eylül ayındaki kültür-sanat etkinlikleri, Aslıhan Kaplan Bayrak’ın “Mekan İçre” isimli resim sergisinin açılışıyla başlayacak. Sergi 30 Eylül’e kadar ziyaret edilebilir.
Ücretsiz olarak düzenlenen etkinliklerle son 9 ayda 100 bin kişiyi kültür ve sanatla buluşturan Maltepe Belediyesi, yeni sezona da hızlı bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor. Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezinde Aslıhan Kaplan Bayrak’ın, “Mekan İçre” adlı resim sergisiyle başlayacak eylül ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında, Güler Çağlar’ın “Sessizlik” temalı dördüncü solo sergisi ve Cengiz Tan’ın “Bu Gözle Düşün Yarın Sabahı” adlı ilk resim sergisi de 9-16 Eylül tarihleri arasında katılımcıların ziyaretine açılacak.
Gazeteci ve Haber Spikeri Banu Güven, “Banu Güven Band”  isimli caz konseriyle sahne alacak. Banu Güven’e konserinde piyanoda Kürşat Deniz, gitarda Önder Focan, basta Volkan Topakoğlu eşlik edecek. İlk albümü “Sence” ile müzik piyasasına giriş yapan Ogan Han, yedi bölgemizin ezgileriyle harmanlanan türküleri seslendireceği konseri ile dinkleyiciler ile buluşacak. Bestekar ve Müzik Yazarı, Müzik Öğretmeni Berk Ercan, geçtiğimiz mayıs ayında yayımlanan ilk tekli çalışmasının ardından “Şarkılarla, Türkülerle Bir Gece” isimli konseriyle bugün sahne alacak.
NEŞET ERTAŞ ANILACAK
Etkinlikler kapsamında Türkiye edebiyatının önemli isimlerinden Orhan Kemal, 13 Eylül Çarşamba günü, 103. doğum gününde düzenlenecek anma etkinliğiyle anılacak. Orhan Kemal’in hayatının önemli zaman dilimlerinin, edebiyatıyla buluşmasını oğlu, Yazar Işık Öğütçü anlatacak. “Bozkırın Tezenesi” olarak adlandırılan, abdallık geleneğinin en büyük temsilcilerinden Kırşehirli sanatçı Neşet Ertaş da, ölüm yıl dönümünde anılacak.   Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek “KerbelaMatemi”nde,  “Hazerfan Sanat Topluluğu” sahne alacak.
TİYATRO KEYFİ
Eylül ayı etkinlikleri kapsamında Tiyatro Zirvesi, “Bay Fobinin Maceraları”, Tiyatro Pera,  “Vanya, Sonya, Maşa ve Spike” isimli tiyatro oyunuyla sahne alacak. Maltepe Belediye Tiyatrosunun ödüllü oyunu “Yer Altındakiler” de izleyiciyle buluşacak. Mavi Kumpanya oyuncuları çocuklar için, “Mavi ve Yeşil’in Maceraları”, “Uzayda mıyız Yoksa?”, “Süper Mario”, “Yarışçı Minikler”, “Buse’nin Günlüğü” isimli oyunları sahneleyecek.
Dünya prömiyerini şubat ayında Berlinale’de yapan, mart ayında gösterildiği South bySouthwest Film Festivali’nden öne çıkan kadın yönetmenlere verilen LUNA Gamechanger Ödülü’yle dönen “Kaygı” isimli film de, sinemaseverlerle buluşacak.

HABER MERKEZİ

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN