• Dolar Alış / Satış: 4.842 / 4.851
  • Euro Alış / Satış: 5.632 / 5.642
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

 Milli Eğitim Müdürlüğü Kitap Hazırlayacak

13 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
209 defa okundu.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında 6.7.8 Sınıflarda Okutulacak Matematik Ders Kitaplarını Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Hazırlayacak

İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz  2018-2019 ‘da   6.7.8. sınıflarda okutulacak Matematik ders kitaplarını hazırlayacak,  9 öğretmenden oluşan komisyon ile toplantı gerçekleştirdi.

Yenilenen müfredat kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Öğretmen ve öğrencilerimize daha nitelikli ders kitabı sunma hedefi doğrultusunda, örgün ve yaygın eğitimde okutulmak üzere 6.7 ve 8. Sınıflarda tüm Türkiye’de okutulacak Matematik ders kitabını hazırlayacak.

Bilindiği üzere Kırşehir yıllara göre Türkiye genelinde Matematik -Fen bilimleri, Matematik-Türkçe sıralamalarında önemli başarılar elde etmiştir. Matematik alanında başarılarımızın sonucu olarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Matematik ders kitaplarının Kırşehir’de öğretmenlerin tarafından hazırlatılmasına karar verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı eğitimde niteliği artırma çalışmaları kapsamında ilköğretim kurumları haftalık ders çizelgesi güncellenmiş ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün web sayfasında yayınlandı.

Çizelgede yer alan zorunlu ve seçmeli dersler;

  1. 21.yüzyıl becerilerini kapsamakta
  2. Milli ve manevi değerleri benimsemekte
  3. Günlük yaşama uygun ölçüde sade ve anlaşılır olarak tanımlanmıştır.

Kitap komisyonunda yer alacak Editör, Yazar, Dil Uzmanı,  Görsel Tasarım, Grafiker öğretmenler itina ile belirlenip Kırşehir Valiliği’nce sunulmuş ve gerekli olur alınmış olup ve 18 Ağustos 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’na liste gönderildi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN