• Dolar Alış / Satış: 4.752 / 4.761
  • Euro Alış / Satış: 5.483 / 5.493
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Kurban Bayramı Huzurlu Geçti

4 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
285 defa okundu.

Dini Bayramlarımızdan Biri Olan Mübarek Kurban Bayramı, Kırşehir Genelinde Huzur İçerisinde Kutlandı

 

Tüm İslâm coğrafyasını ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran Kurban Bayramı nedeniyle Ahi Evran Külliyesinde bayramlaşma töreni düzenlendi. Ahi Evran Camiinde kılınan bayram namazı sonrasında gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bayramlaşma Töreninde, Vatandaşlara Çeşitli İkramlarda Bulunuldu

Bayramın 1. günü öğleden sonra Vali Necati Şentürk ve protokol üyeleri, Fatma Bacı Sevgi Evleri ile Huzur Evini ziyaret ederek devletimizin koruması altındaki çocuklarla ve Huzurevi sakinleri ile bayramlaştılar.

Ardından, Vali Necati Şentürk, Milletvekili Çetinkaya ile birlikte İl Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret ederek askerlerle bayramlaştılar. Daha sonra,Vali Necati Şentürk ve beraberindekiler Ahi Polis Merkezi Amirliği’nde polislerin bayramını kutladılar.

Vali Necati Şentürk, bayram dolayısıyla yaptığı açıklamada, tüm Müslüman aleminin büyük bir heyecanla beklediği mübarek Kurban Bayramına erişmenin ve bayramı huzur içerisinde kutlamanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Ahi Evran Camiinde kılınan Bayram namazı sonrasında Ahi Evran Külliyesinde Kırşehirlilerle buluşarak bayramlaştıklarını ifade eden Vali Necati Şentürk, “Bayramın birinci günü kimsesiz çocuklarımızı ve Huzurevi sakinlerini de unutmayarak onlarla da bayramlaştık. Dini bayramların Türk gelenek ve göreneklerinde önemli yeri var. Bizler de yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin verildiği bu mübarek Kurban Bayramında vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bayramlarda küskünler barışır, eş-dost-akraba ziyaret edilir ve hep birlikte olunur. Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramının ilimize, ülkemize ve tüm İslam alemine barış, huzur, mutluluk getirmesini temenni ediyor, herkesin bayramını kutluyorum.” dedi.

Bayramlaşma programı, Vali Necati Şentürk ve beraberindeki protokolün Kayseri/Pınarbaşı’da şehit edilen Kr.Plt.Ütğm. Faik Şimşek’in, Sakarya’da şehit edilen Polis Memuru Hikmet Can’ın, Hakkari/Şemdinli’de şehit edilen J.Komd.Çvş. Hakan Bilgir’in, Şırnak’ta şehit edilen Polis Memuru Gökhan Ünaldı’nın ve Özbağlı Şehit Harun Taşdemir’in ailesini ziyaret etmesi ile sona erdi.

VALİLİK BASIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN