• Dolar Alış / Satış: 4.749 / 4.757
  • Euro Alış / Satış: 5.493 / 5.503
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Kurban Arefesinde Şehitlik Ziyaret Edildi

4 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
210 defa okundu.

Kurban Bayramı Nedeniyle Vali Necati Şentürk ve İl Protokolü Şehitliği Ziyaret Ettiler

 

Kurban Bayramı arefesinde Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyarete Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Vekili J.Alb. Ayhan Özkan, Emniyet ve Jandarma teşkilatı mensupları ile şehit aileleri katıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftüsi Osman Arslan’ın yaptığı duanın ardından, Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve diğer protokol şehit kabirlerini ziyaret ederek kabirlere karanfil bıraktı.

Şehitlik ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, dinî bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramına erişmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Bayram arefesinde kabirleri ziyaret etmenin Türk Milletinin geleneklerinden biri olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Kurban Bayramı arefesinde Şehitliği ziyaret ederek şehitlerimizin ruhuna fatiha okuduk. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Bu topraklar şehit kanları ile vatan oldu. Tarih boyunca millet olarak çok sayıda şehit verdik. Bu topraklardan bir karış toprak vermeyiz. Bu duygularla, barış ve mutluluk içerisinde geçen bir bayram temenni ediyor, bütün hemşerilerimin bayramını kutluyorum.” dedi.

Konuşmasının devamında Valilik olarak başlattıkları ve Kurban Bayramı boyunca devam edecek kampanyadan da bahseden Vali Necati Şentürk, sözlerini şöyle tamamladı: “İlimizde yaşayan muhtaçlara ve ihtiyaç sahipleri göçmenlere dağıtmak üzere Kurban eti toplayacağız. Üç ayrı ekibimiz, kurban eti toplayacak, Ayrıca, bu ekiplerimiz, telefon edilmesi halinde gidip oradan eti alabilecekler. Amacımız, bu bayram sevincini herkese yaşatmak, mazlumun yanında olduğumuzu göstermektir. Zaten Kırşehirliler, bu tür konulara oldukça duyarlı. Bu bayramda da ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum.”

Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyaret Vali Necati Şentürk ve beraberindeki protokolün kabirleri ziyaret edip kabirlere karanfil bırakması ve şehit yakınlarıyla sohbet etmesiyle sona erdi.

VALİLİK BSIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN