• Dolar Alış / Satış: 4.749 / 4.757
  • Euro Alış / Satış: 5.493 / 5.503
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Hayvanların Suyu İnsanların Sevgisi Tükenmesin

23 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
174 defa okundu.

1 Kap Su ve Mama Hayattır Mantığıyla Yola Çıkan Belediye, Sokak Hayvanlarını Unutmayarak Şehrin Belli Noktalarına Su ve Mama Kapları Yerleştirdi.

Kırşehir Belediyesi, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte su ve yemek bulmakta güçlük çeken Sokak hayvanları için şehrin belirli noktalarında ağaç dipleri ve buna benzer alanlara içerisinde mama ve suyun bulunduğu kaplar yerleştirerek Sokak hayvanlarına olan duyarlılığı artırıyor.

1 Kap su ve Mama hayattır mantığıyla yola çıkan Belediye, Sokak hayvanlarını unutmayarak şehrin belli noktalarına su ve mama kapları yerleştirdi. Şehrin belli noktalarına yerleştirilen suluk ve yemliklerle sokak hayvanlarının ihtiyaçları böylelikle bir nebze giderilmiş olacak. Hayvanların suyu insanların sevgisi tükenmesin diyen Kırşehir Belediyesi, vatandaşları da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor.

“HAYVAN SEVGİSİ OLMAYANIN İNSAN SEVGİSİ DE YOKTUR”

Hayvan sevgisi olmayanın insan sevgisi de olmaz diyen Ayşe Karaman, Gazetemiz 40 Arena’ya yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “Dünyada yalnız değiliz. Hayvanların da çeşitli ihtiyaçları var. Onları yok sayamayız. Sokak hayvanlarının susuz kalmaları halinde, kolayca ulaşabilecekleri noktalara suluklar bırakılması gerçekten doğru bir davranış ama bu duyarlılığın daha da çok artması lazım, vatandaşlarımız da bu konuda daha hassas davranmaları gerekiyor. Belediye tarafından şehrin belirli noktalarına tabelalı suluklar ve yemlikler yerleştirilmiş güzel bir uygulama, vatandaşlarımızda lütfen bu konuda duyarlı olsunlar. Hayvan sevgisi olmayanın insan sevgisi olduğuna ben inanmıyorum. En azından bu sıcak havalarda gelip geçerken bir kap su ya da mamalarını bırakabilirler, ben vatandaşlarımızdan rica ediyorum sokak hayvanlarını yalnız bırakmayalım” dedi.

SAHİPSİZ BIRAKMAYIN

Sokak Hayvanlarımıza sahip çıkalım diyen bir başka vatandaşımız Taha Henden ise yaptığı konuşmasın da şunları kaydetti; “Hayvan severlerimiz birlikte sokak hayvanlarımıza karşı lütfen duyarlı olalım, onları susuz bırakmayalım. Hava sıcaklarının aniden artması sonucu sokak hayvanlarının da su ihtiyaçları artmış bulunmakta. Sokaktaki dostlarımızı unutmayalım. Kış aylarının zorlu şartlarında onlara yemek, yaz aylarının kavurucu sıcaklarında da su temin edelim ve onların ihtiyaçlarını karşılayalım, evlerinizin ya da iş yerlerinizin önüne bir kap su koymanız onlar için yeterli olacaktır. Onların karşılaşabileceği olumsuz şartları minimum seviyeye indirmeye gayret gösterelim. Belediye tarafından Tüm park, bahçeler ve ağaçlık alanlara su kapları ve uyarıcı levhalar koyuldu, vatandaşlarımızda elinden gelen gayreti göstersin.  Kırşehir halkı bu projeye sahip çıkarak duyarlılığımızı lütfen gösterelim” dedi.

HABER: ASLIHAN BUYRUK

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN