• Dolar Alış / Satış: 4.715 / 4.724
  • Euro Alış / Satış: 5.467 / 5.477
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

“Bu Büyük Bayram Milletimize Kutlu Olsun”

28 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
236 defa okundu.

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti Geleceğe Güvenle Bakmakta Gelişen Demokrasisi, Güçlü Ekonomisi, Tarihi ve Kültürel Değerleriyle Bölgesinde Ve Dünyada Söz Sahibi Olmayı Sürdürmektedir.”

Vali Necati Şentürk“30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı yayınladı. Vali Şentürk yayınladığı mesajda:”

30 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğindeki Türk ordusunun Dumlupınar’da kazandığı emsalsiz zaferin 95. Yıldönümünü milletçe kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Bu büyük bayram milletimize kutlu olsun.

Değerli Kırşehirliler,Anadolu topraklarının düşmanlarca işgalinin ardından, vatanseverler tarafından başlatılan yerel direnişler, Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmasıyla önüne geçilemez bir mücadeleye dönüşmüştür. Artık Türk Milleti için beraber olma ve düşmana karşı topyekûn hareket etme zamanı gelmiştir. Yapılan Erzurum ve Sivas kongreleri, TBMM’nin kurulması, tüm yokluklara rağmen savaş cephelerinde verdiğimiz mücadeleler, bu savaşları nihayete erdiren Büyük Taarruz ve 30 Ağustos’ta elde edilen büyük zaferle taçlanmıştır.

Yokluk içinde ve en zor koşullarda milletimizin elde ettiği bu zaferle, imkânsızlıkların başarıya engel olamayacağını, vatan ve millet sevgisinin sayısal güçten, toptan, tüfekten ve çelikten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış inancın, kararlılığın ve iman gücünün düşmanı dize getirmede ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

30 Ağustos Zaferi ve devamında gelen diplomatik başarılar sayesinde milletimiz yeni ve çağdaş bir Türk Devleti’ne kavuşmuş geçmişte de gelecekte de var olacağımızı tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bugün gelinen noktada, içte ve dışta yapılan tüm ihanetlere rağmen Türkiye Cumhuriyeti Devleti geleceğe güvenle bakmakta gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel değerleriyle bölgesinde ve dünyada söz sahibi olmayı sürdürmektedir.

Millet olarak tarihte olduğu gibi bugün de birlik ve beraberliğimizi bozmak amacıyla 15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişimine kalkışan hainlere karşı halkımız istiklalimizi, istikbalimizi, demokrasimizi ve ülkemizi korumak amacıyla asker, polis ve vatandaş olarak şehit ve gazi olmayı cana minnet saymaktadır.

Bu duygularla, Vatan topraklarımızın bölünmez bütünlüğü, milli ve manevi değerlerimizin muhafazası ve ülkemizin geleceği için kazandığımız 30 Ağustos Zaferi’nin 95. Yıldönümünde başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu topraklar için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.” ifadelerini kullandı.

VALİLİK BASIN BÜROSU

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN