• Dolar Alış / Satış: 3.785 / 3.791
  • Euro Alış / Satış: 4.664 / 4.673
  • KIRSEHIR:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

“Bilimde Başarının Sırları”

14 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
609 defa okundu.
“Bilimde Başarının Sırları”

Ahi Evran Üniversitesi’nde TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Kazım Şahin Tarafından “Bilimde Başarının Sırları” Konulu Konferans Verildi

 

Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “Bilimde Başarının Sırları” konulu konferans düzenlendi.             Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asli Üyesi Prof. Dr. Kazım Şahin tarafından verilen konferans 13 Kasım 2017 tarihinde Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Prof. Dr. Kazım Şahin, konferans öncesi Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı makamında ziyaret ederek üniversitemizde olmaktan mutlu olduğunu ifade etti. TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Kazım Şahin’in eşinin de eşlik ettiği ziyarette Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt da bulundu.

Prof. Dr. Kazım Şahin tarafından verilen konferansa Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asli Üyesi Prof. Dr. Kazım Şahin ve eşi, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

REKTÖR KARAKAYA: “İMAN İMKÂN VERİR, BEDEL İSE MÜMKÜN KILAR”

Konferansın açılış konuşmasını Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya yaptı. Konuşmasında bilim ve başarının birbirini tamamlayan en iyi ikili olduğunu dile getiren Rektör Karakaya “İman imkân verir, bedel ise mümkün kılar.” sözleriyle başarılı olabilmek için çalışmanın önemine vurgu yaptı. Başarıda inancın önemli bir faktör olduğunu söyleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, bir işi hakkıyla yapan ve bunu hisseden kişilerin de akademisyenler olduğunu ifade etti. Akademisyenleri toplumun diğer kesimlerden ayıran temel farkı “çok fazla çalışarak bilime katkı sunmaları” olarak açıklayan Rektör Karakaya, “Onlar hiçbir karşılık beklemeden toplumun refahı için bilgiler üreten insanlardır.” dedi.

TÜBA ASLİ ÜYESİ ŞAHİN: “BAŞARILI BİLİM İNSANLARI GÜNLERİNİN ÇOĞUNU ÇALIŞARAK GEÇİRİYOR”

Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın açılış konuşmasının ardından TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Kazım Şahin “Bilimde Başarının Sırları” konulu konferansını verdi. Başarılı olmanın çok çalışmaktan geçtiğini ifade eden Şahin, zekanın çalışmayla taçlanacağını ve bilimsel çıktıya dönüşeceğini, Nobel ödülü almış birçok akademisyenin hayatından örnekler sunarak anlattı.

Başarılı bilim insanlarının günlerinin çoğunu çalışarak geçirdiklerini ifade eden Prof. Dr. Kazım Şahin, işlerini severek yapan insanların motivasyonlarının yüksek ve daima başarılı olduğunu söyledi. Gençlere sevecekleri alanda ve çok çalışmaları tavsiyesinde bulunan Şahin, her ne koşulda olursa olsun yılmamaları ve belirledikleri hedefte emin adımlarla ilerlemeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Konferansın sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya tarafından günün anısına TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Kazım Şahin’e hediye verildi.

 

Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN