• Dolar Alış / Satış: 4.715 / 4.724
  • Euro Alış / Satış: 5.467 / 5.477
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Basketbol Çalışmaları Sona Erdi

29 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
276 defa okundu.

Antrenör Fatih Çörten Geçtiğimiz Yıllara Oranla Bu Sene Öğrenci Sayılarının Arttığı ve Basketbol Olan Büyük İlginin Kendilerini Mutlu Ettiği Söyledi

Kırşehir Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve okulların kapanmasının ardından 4 Temmuz Salı günü Ahi Stadı’nda açılışı gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları Basketbol çalışmaları geçtiğimiz hafta son çalışma ile sona erdi.

Kırşehir’de minik öğrenciler basketbol öğreniyor. Kız ve erkeklerden oluşan basketbolcu minikler kendisi de bir basketbolcu olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü basketbol antrenörü Fatih Çörten tarafından çalıştırılıyor.

Aşıkpaşa spor salonunda yeni başlayan ve haftada üç gün yapılan çalışmada minikler top sürme ve topu potaya atabilme çalışması yapıyorlar.

Antrenör Fatih Çörten geçtiğimiz yıllara oranla bu sene öğrenci sayılarının arttığı ve basketbol olan büyük ilginin kendilerini mutlu ettiği söyledi.

Bu durum karşısında da minikle çalışmalardan oldukça memnun. Büyüdüklerinde büyük takımlarda basketbol oynamak istediklerini söylediler.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü basketbol antrenörü Fatih Çörten, “Kendine güvenen genç basketbol yeteneklerini yaz okuluna bekliyoruz, yaz okulu bitiminde yapacağımız değerlendirme ile başarılı olan sporcularımızı Gençlikspor adı altında Basketbol bünyesine kazandıracağız” diye konuştu.

Basketbola ilginin çok yoğun olduğunu söyleyen Antrenör Fatih Çörten, “Basketbolda birinci dönem kayıtları bitti. İkinci dönem kayıtları ise Ağustos ayında başladı. Basketbola ilgi çok yoğun. En çok tercih edilen branșlardan biri basketbol diğeri ise voleybol. Ailelerde genellikle bu sporlara yönlendiriyor çocuklarını. Voleybol ve basketbol derslerimiz Aşıkpaşa spor salonunda yapılıyor. Çocukları spora teşvik etmek için oyunlarla başlıyoruz çalıșmalara. Hem eğleniyorlar hem sporu seviyorlar hem de öğrenerek güzel vakit geçiriyorlar. Basketbola başlayan çocukların bu branșla ilgili bilgiye sahip olması gerekmiyor. Biz burada sıfırdan öğretiyoruz. Basketbola 6-7 yaş grubundakiler başlayabilirler ama daha küçük yaş grupları için uygun değil. Kurslarda yaz tatilini iyi bir şekilde değerlendirmek ve kötü alışkanlıklardan çocukları uzak tutmak amaçlanıyor” dedi.

BASKETBOL SPORUNUNUN FAYDALARI

Her spor dalının olduğu gibi basketbolun da birçok faydası var. Basketbolun faydaları şöyle sıralanıyor; Sağlıklı bir vücuda kavuşmanızı sağlar, yaşam kalitenizi arttırır, eğlenerek yapılan bu spor sıkıntılarınızı unutmanıza yardımcı olur, fiziksel açıdan gelişimi destekler, solunum hastalıklarında etkilidir, kalp hastalıkları riskini azaltır, yorgunluğu alarak daha dinç hissetmenizi sağlar, oksijen seviyenizi yükseltir, bağ dokularını kuvvetlendirir, yüksek tansiyondan sizi korur, kemiklerin güçlenmesine ve kemik yoğunluğunun artmasına yardımcı olur, kanda bulunan hdl ( kolesterol ) arttırır, yeni insanlar tanımınıza yardımcı olur, kalp ve damarların dolaşımını geliştirir, enerji vererek hareketlilik sağlar, kalp rezervlerinin artmasına destek verir, kalp krizi sonrası hayatta kalma şansınızı yükseltir, kendinize olan güveninizi arttırarak daha başarılı olmanıza yardımcı olur, kanda olușan yoğunlaşmanın azalmasına yardımcı olur, fiziksel görünümünüzü düzeltir, kasların kandan oksijen çıkarmasına destek verir, kalp çarpıntılarını azaltır, şeker hastalığı riskini azaltır, bağırsak ve prostat kanserinin oluşma riskini en aza indirir, sigara bırakmayı kolaylaștırır, eklem bozulma riskini hafifletir, stresten kişiyi uzak tutar, soğuk ortamlara alıșma sürecini azaltır, kabızlık sorununu azaltır, bel ağrılarını azaltır, kilo vermede etkilidir, iştahın kapanmasına yardımcı olur, rahat uyku uyumaya ve sabahları rahatlıkla uyanmaya yardımcı olur, kemik kırılmalarının korunmasını sağlar.

HABER: UFUK TUFAN DOĞAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN