• Dolar Alış / Satış: 4.715 / 4.724
  • Euro Alış / Satış: 5.467 / 5.477
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Aytaç Takımından Umutlu

28 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
51 defa okundu.

“Rakibin Bize Yükleneceğini de Tahmin Ettiğimizden Ligde Planladığımız Oyun Sistemine Döndük, Böylece Pas Yapma Şansı Bulduk”

 

Kırşehir Belediyespor’un STBAL 6. grupta rakiplerinden 1074 Çankırıspor teknik direktörü Fahri Aytaç gençlerine güveniyor. Rakip takım Yeni Altındağ Belediyespor-1074 Çankırıspor kıyaslaması yapan Aytaç, “Geçen sezon maçları farklı galibiyetlerle alarak şampiyon olup 3. Lige yükselen Ankara takımı 1.5 aydır çalışma içinde.  Rakibimizin bir hafta sonra ligleri başlıyor. İskelet takım üzerine ciddi transferler yaptı.  Takımın kurulum maliyeti açısından bakarsanız bizim çok üzerimizde bir ekip”  dedi.

“Sahaya çıkan ekibimizle 10-15 günlük bir çalışmamız oldu” sözleri ile 1074 Çankırıspor’un durumunu anlatmaya çalışan Aytaç, “22 futbolcumuz daha önce birlikte yan yana futbol oynamamış, 1997-1998-1999 doğumlu genç ve tecrübesiz bir ekip. Maçın ilk 20 dakikasında baskı altında olacağımızı biliyor, ona göre önlemimizi almıştık.  Ancak futbolcularımız stres yaptı. Kendilerinden çok üstün bir takım olmadıklarını gördükten sonra mücadele etmeye başladı.  Bir- iki oyuncu ve sistemde değişikliğe gittik.  Rakibin bize yükleneceğini de tahmin ettiğimizden ligde planladığımız oyun sistemine döndük, böylece pas yapma şansı bulduk. Penaltılık pozisyonlar da yakaladık.  Tur geldi-gitti” diye konuştu.

Oyuncuların ciddi anlamda mücadele ettiğini vurgulayan Aytaç, bu maçla eksikleri görme imkânı bulduklarını ifade ederek, “Yenmeyi, tur atlamayı çok istiyorduk. Tur atlasaydık bizim açımızdan, kulüp ve şehir açısından çok iyi olacaktı” dedi.

Maçın hakemlerine eleştiride bulunan Aytaç, tepkisini 2 hakemi tebrik etmeyerek gösterdiğini vurgulayarak, “ Önemli olan bizim takımın performansı. Yapabildiklerimiz bizim için önemli. Biz baştan beri takıma gelen oyuncularla önce arkadaşlığı, dostluğu, takım olma yolunda neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Bu yolda aşamalar kaydettik. Lige hazır hale geleceğimize inanıyorum.  Ligin ilk 3-4 haftası bizim için önemli. Antrenmanlarımız bayrama kadar Çankırı’da devam edecek. Bayramda oyunculara izin vereceğiz. Lig başlamadan 15 gün önce kamp dönemimiz olacak.  Eksik gördüğümüz yerler çalışılacak. Belki bir- iki futbolcu transfer edebiliriz. Mali sıkıntıları olan bir kulüp olduğumuzdan bizim transferimiz normal bir takım transferi gibi olmuyor. Kulübün bütçesini bozmayacak şekilde ihtiyacımız olan bölgelere transferi düşünüyoruz. “ dedi.

Daha önce transfer tekliflerine olumsuz cevap veren futbolcuların takımdaki ışığı görerek, şehir takımında oynamak arzusu ile gelmek istediklerinin altını çizen Aytaç, “Takım başarılı oldukça halkımız bizi sahiplenecektir. Bundan şüphemiz yok Başarılı olmak için var gücümüzle çalışıyoruz” sözleri ile ileriki günleri için umut verdi.

HABER: UFUK TUFAN DOĞAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN