• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • KIRSEHIR:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • KIRSEHIR:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Aslan Ghsim Çalışmalarını Değerlendirdi

11 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
223 defa okundu.

İl Spor Merkezleri, Sağlıklı Bir Ortamda, Alanında Uzman Antrenörler Eşliğinde Yapılan Çalışmalarla, Çocukların Fiziksel, Zihinsel, Psikolojik ve Sosyal Gelişimlerine Katkı Sağladı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü devam eden spor yatırımları ve yaz spor okulları hakkında açıklamalarda bulunarak yaz spor okullarının çok verimli geçtiğini spor yatırımları konusunda da Ahilik Haftasında Bakan Osman Aşkın Bak ile görüştüklerini açıkladı.

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, 4 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında düzenlenen İl Spor Merkezleri’nin (Yaz Spor Okulları) büyük ilgi gördüğünü açıkladı.
Aslan, 5 ile 18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere ücretsiz olarak hizmet veren İl Spor Merkezleri’ne 6 bin çocuk ve gencin devam ettiğini belirterek, “Geçmiş yıllara göre öğrenci sayısı arttığı gibi, çalışmalar daha düzenli hale geldi” dedi.
Kırşehir Belediyesi ile Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen İl Spor Merkezi’nin 1 Eylül’de çalışmalarına son verdiğini ifade eden Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, spor okuluna devam eden çocukların ve gençlerin kendi okullarında çalışmalara devam ettiğini belirterek şu bilgileri verdi: “İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) Atletizm, Basketbol, Boks, Badminton, Jimnastik, Güreş, Hentbol, Masa Tenisi, Kort Tenisi, Voleybol, Okçuluk, Satranç, Judo, Taekwondo, Bilardo, Bedensel Engelliler, İşitme Engelliler, Özel Sporcular, Halk Oyunları, Futbol, Bocce Bowling Dart, Muay Thai, Wushu, Karate ve Kickboks dallarında faaliyet gösterdi. Özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarımızın tatile girdiği yaz aylarında serbest zamanlarını uzman antrenörler nezaretinde düzenli ve en iyi şekilde değerlendirmeleri için mükemmel bir imkân olan yaz spor okullarına bu yıl 6 bin çocuk ve gencimiz devam etti. İl Spor Merkezleri, sağlıklı bir ortamda, alanında uzman antrenörler eşliğinde yapılan çalışmalarla, çocukların fiziksel, zihinsel, psikolojik ve sosyal gelişimlerine katkı sağladı. Kırşehir genelinde yaz boyunca hizmet veren Yaz Spor Okulları ile gençlerimiz bir birleri ile kaynaşmaları, bir birleri ile dostluk kurmalarını sağlanıyor Gençlerimizi eğilimli oldukları sporla tanıştırıp içlerinde yetenekli olanları seçip ilgili branşlara yönlendirerek Türk sporuna yeni sporcular kazandırılıyor. Ayrıca bu sene EDES (Engelli Destek Programı) kapsamında İl Spor Merkezleri (Yaz spor Okulları) ile Spor Engel Tanımaz Projemizin de açılışını gerçekleştiriyoruz. Projemiz kapsamında özel ve engelli sporcularımızı sosyal ve kültürel olarak gelişimlerini, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurmalarını, spor yaprak spora olan ilgilerini arttırmayı hedefliyoruz. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak Kırşehir Belediyesi ile güçlerimizi birleştirerek her yıl branşları attırarak devam ettik. İl Spor Merkezleri boyunca gençlerimizi hem bedensel hem zihinsel hem de sosyal ve kültürel gelişmelerini sağladık ve onlar bizim geleceğimiz bu yüzden gençlerimiz spora kazandırmayı amaçladık. Bu nedenle okulların açılmasıyla birlikte okullarla işbirliğimiz devam ediyor.”

HABER SERHAT ERDOĞAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN