• Dolar Alış / Satış: 4.749 / 4.757
  • Euro Alış / Satış: 5.493 / 5.503
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

 Anne Eli Değmiş Gibi

23 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
318 defa okundu.

Kırşehir Ankara Caddesinde Bulunan Anne Eli Gözleme Salonunda Hem Geçimini Sağlamak İçin Hem de Üniversite Öğrencilerinin Annelerini Aratmamak İçin Hamur Açıp, Pişirdiği Gözlemeleri İle Zeynep Tan Hayat Buluyor

Anne Eli Gözleme salonunu 1.5 yıl önce açan Zeynep Tan açıp sattığı gözlemeleri ile hem aile bütçesine katkı sağlıyor hem de büyüklerinden gelen mesleği ölümsüzleştirmeyi amaçlıyor. Buraya daha çok öğrenciler talep ediyor onları gördükçe hem mutlu oluyorum onlarla hem de gençleşiyorum diyen esnaf Tan konuşmasına şu şekilde devam etti;  “Ben bu sektöre atılmak için çok uğraştım ve çok istekliydim. Bu iş benim tam yaklaşık 11 senemi aldı. Daha öncesinde ev hanımıydım. Sonrasında kursa gittim eğitimini aldım ve böyle bir yer açtım. 1.5 sene oluyor ben burayı açalı. Ben işimi çok seviyorum. Aileme katkıda bulunmak istedim. Annemden babaannemden kalan meslek buydu. Tabi ki okumak daha büyük yerlere gelmek isterdim ama böyle birilerinin de bu işleri yapması lazım. Hazır şeyler her yerde var. Bizde annemizden, büyüklerimizden gördüğümüz de gençlerimiz yesin tanışalım görüşelim istedim. Ne kadar 50 yaşını geçmiş olsam da fikirlerim, yaptığım işler, kendime göre genç. İşimi çok severek yapıyorum ve daha da yapmak istiyorum aileme daha da çok katkıda bulunmak istiyorum, gençlerle tanışmak daha iyi şeyler yapmak istiyorum” şeklinde konuştu.

“GENÇLER İLE RUHUM GENÇLEŞİYOR”

Öğrencilerimize yaptığım gözlemelerimle onların annelerini aratmamaya çalışıyorum. Yaz tatilindeler ve gelmelerine de çok az bir zaman kaldı 4 gözle onları bekliyorum diyen Tan konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Daha çok genç nesil talep ediyor. Bana yardım ediyorlar ve bana saygı ve sevgi de kusur etmiyorlar. Benim de onları görünce ruhum gençleşiyor. Şuanda da yaz tatilindeler ve çoğu öğrenciler memleketlerine gitti. Onları çok özledim, çoğu öğrencileri kendi evladımmış gibi görüyorum, onları görünce mutlu oluyorum. Gençlerimiz ve müşterilerimiz için inşallah gün geçtikçe daha çok geliştirmeyi düşünüyorum. Sac böreğini çok yapmadıkları için eski yöntemleri şimdilik yapıyorum, yenileri de yapacağım. Gençleri çok seviyorum, çok anlayışlı bana katkı olsun diye buraya geliyorlar benim yaptıklarımı yiyorlar bu da beni çok mutlu ediyor. Bende onlara annelerinin yaptığı gibi yapmaya çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

HABER: NURTEN CEYLAN

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN